שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט": EMG בוחנת הנפקת אג"ח ענקית של 600 מיליון דולר

החברה שאחד מבעלי המניות שלה הוא יוסי מימן שוקלת לגייס את החוב בהיקף 600-400 מיליון דולר באמצעות בית ההשקעות גולדמן זאקס. חלק מתמורת הגיוס יחולק כדיבידנד לבעלי המניות ב־EMG

ליאור גוטמן 07:0220.07.10

חברת EMG, אחת משתי ספקיות הגז הטבעי לישראל, בוחנת בימים אלו הנפקת איגרות חוב בהיקף של 600-400 מיליון דולר. כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בהנפקה פרטית שתתבצע בארצות הברית, כאשר הגוף שיוביל אותה יהיה ככל הנראה בית ההשקעות גולדמן זאקס. עוד נודע ל"כלכליסט" כי EMG קיבלה הצעות נוספות לגיוס הון.

 

חלק מהסכום שיגויס בהנפקת האג"ח ישמש ככל הנראה לחלוקת דיבידנד, כך שהמחזיקים ב־EMG, ובכללם יוסי מימן שמחזיק באמצעות אמפל ומרחב שבבעלותו ב־20.66% ממניותיה, יוכלו להחזיר לעצמם חלק מההשקעות שביצעו בה. ההחלטה אם לקבל את הצעתו של גולדמן זאקס או של גוף אחר אמורה להתקבל בשבועות הקרובים, וגורם שמעורב בהליך מעריך את הסיכויים להיענות להנפקה כטובים.

 

בעברו של מימן שני מפגשים עם המוסדיים בישראל. במאי 2007 גייסה EMG 40 מיליון דולר באמצעות מכירה של 2% מאחזקותיו של מימן. הגיוס הובל על ידי קרן תשתיות לישראל בבעלות יאיר המבורגר (40%), עו"ד יהודה רווה (40%) וירון קסטנבאום (20%) שמשמש גם כמנהל הקרן. חודש לאחר מכן גייסה אמפל 57 מיליון דולר מגופים מוסדיים באמצעות מכירה של כ־2.6% נוספים ממניות EMG. שווי העסקה הוערך ב־57 מיליון דולר.

 

סך החוזים שמחזיקה EMG בישראל נאמד ביותר מ־40 מיליארד שקל, מתוכם חוזה עם חברת החשמל בהיקף של 24 מיליארד שקל, עם קבוצת אדלטק שמקימה תחנות כוח פרטיות בהיקף של 5 מיליארד שקל ועם חברת דוראד שמקימה תחנת כוח פרטית באשקלון בהיקף של 10.5 מיליארד שקל. ל־EMG יש גישה למאגרי גז בהיקף של 1,800 BCM (מיליארד מ"ק) שנמצאים מול חופי צפון מצרים והיא ספקית הגז הראשית לחברת החשמל. מאז תחילת יולי הגדילה EMG את היקף העברת הגז לחברת החשמל ביותר מ־40%.

 

מחברת מרחב שבבעלות מימן סרבו להתייחס לידיעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x