$
בורסת ת"א

זרח תחל בהפקה מסחרית של נפט בקידוח אמונה 1 ליד ים המלח

באר קידוח מפיקה 480 חביות נוזלים ביממה מתוכן רק 45% נפט - 216 חביות. החברה נמצאת במו"מ למכירת הנפט עם מספר גורמים

שהם לוי 09:4812.07.10
שותפות זרח, בשליטת גינקו, תתחיל בהפקה מסחרית סדירה של נפט מבאר "אמונה 1" באזור ים המלח הנמצא בבעלות מלאה של זרח. התפוקה היומית המירבית של הבאר, בשפיעה עצמית ללא צורך בחרגול הפקה עומדת, על כ-480 חביות נוזלים מתוכם כ-216 חביות נפט, יתר החביות שיופקו (264) יכילו מים.
מה דעתך על מניית פטרוטקס יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

שותפות זרח הודיעה על תחילת ההפקה המתוכננת לד"ר יעקב מימרן, הממונה על ענייני הנפט במשרד התשתיות הלאומיות. בהודעה מציינת זרח כי אנליזה שבוצעה במכון הנפט בשבוע שעבר קבעה כי שעור ה-API של הנפט הינו 31, שיעור המייצג נפט באיכות טובה. עם תחילת ההפקה בחודש אוגוסט תעביר זרח את התמלוגים למדינה במקביל להפקה.

 

זרח תשתמש בשני מיכלי אגירה בנפח של 200,000 ליטר באזור התעשיה באשדוד. התכנון הראשוני הוא להפיק מידי יום כ-44,000 ליטר (כ-265 חביות) ולהעבירם במיכליות הובלה בנות 22,000 ליטר למיכלי האגירה באשדוד שבהם תבוצע ההפרדה בין הנפט למים. בכוונת השותפות לנהל מגעים עם מספר גורמים למכירת הנפט.

 

בהודעתה לממונה על ענייני הנפט מציינת זרח כי מהלך ההפקה המתוכנן צפוי להיות זמני וזאת עד להקמת מתקן אגירה והפרדה (בין הנפט למים) קבוע. מתקן זה יועד להיבנות באזור צוק תמרור 3 אולם במסגרת הכוונה להגיע להסכמות כלליות עם רשות הטבע והגנים נשקלת האפשרות להעתיקו לאזור "אפעה". עם הקמת המתקן הקבוע מעריכה השותפות כי היא תפיק את מלוא הפוטנציאל היומי של הבאר - 88,000 ליטר.

 

קידוח אמונה 1 נמצא בין מצדה לעין גדי, כ-1,600 מטר מקו המים של ים המלח. עומק הקידוח כ-2,300 מטר והפקת הנפט נעשית משכבה בעומק של כ-1,900 מטר. בכוונת השותפות להגיש בקשה לקבלת חזקה ברשיון אמונה.

 

הפקת הנפט באמונה מהווה שלב מקדים להפקה נרחבת יותר המתוכננת גם בקידוחי צוק תמרור וחלמיש על ידי זרח, ביחד עם דלק קידוחיםו אבנר מקבוצת דלק השותפות בקידוחים אלה. תפוקה היומית של ארבעת הקידוחים מוערכת ביותר מ-650 חביות (נפט ומים) הכוללים למעלה מ-370 חביות נפט.

 

זרח ומודיעין  הודיעו מוקדם יותר השנה כי יחלו בקרוב לבצע קידוח נפט ברישיון צורים בים המלח. הקידוח מתוכנן למחצית השנייה של השנה ויבוצע על ידי חברת לפידות. מדובר בקידוח אלכסוני לחיפוש נפט. זרח מחזיקה 85% מהרישיון ומודיעין של נוחי דנקנר וצחי סולטן מחזיקה ב-15% מהרישיון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x