שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

בלעדי ל"כלכליסט": ורינט לא משאירה לעובדיה שום אופציה

מכתב שהגיע לידי "כלכליסט" חושף כי הנהלת ורינט דורשת מעובדיה לשעבר לממש את האופציות שברשותם בתוך חודש. המהלך יזרים לקופת החברה כ־44 מיליון דולר. התביעה הייצוגית כבר בדרך

שניר הנדלר 06:5930.06.10

30 יום - זה הזמן שהקציבה הנהלת ורינט לעובדיה לשעבר לטובת מימוש האופציות שברשותם. אחרת - האופציות יאבדו. תקופת המימוש הדחוקה שהוקצבה נחשפת במכתב ששלחה לאחרונה הנהלת ורינט לעובדיה לשעבר והגיע לידי "כלכליסט".

מה דעתך על מניית ורינט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

כבר לפני חודשיים נחשף ב"כלכליסט" כי עובדי ורינט ועובדי החברה־האם שלה קומברס, בעבר ובהווה, יוכלו לממש את האופציות שברשותם בתוך ימים ספורים מהרגע שבו יחזרו מניות שתי החברות להיסחר ברשימה הראשית של בורסת נאסד"ק בארצות הברית. כעת, ימים ספורים לאחר שהחברה הגישה בקשה לחזור לרשימה הראשית, מחייבת יצרנית מערכות ההקלטה המתוחכמות למגזר האזרחי והביטחוני את עובדיה לממש את האופציות שברשותם בתוך חודש.

 

   צילום: תמר מצפי

 

מהמכתב עולה כי העובדים שעזבו את החברה לפני החודשיים האחרונים נדרשים לממש את האופציות שברשותם בתוך 30 ימים. עובדים שעזבו בחודשיים שקדמו למכתב יוכלו לממש את האופציות בתוך שלושה חודשים. לא מן הנמנע כי גם עובדי ורינט בהווה יוכלו לממש את האופציות שברשותם.

 

נקודה מהותית נוספת שעולה מהמכתב היא העובדה שכל האופציות שמועד פקיעתן חלף, אבדו ללא פיצוי. חרף האיסור של ורינט על העובדים לממש אופציות בארבע השנים האחרונות, היא העדיפה שלא לפצות את העובדים באמצעות הארכת מועד הפקיעה. לכן, העובדים לשעבר לא יוכלו לממשן.

 

העובדים מפסידים יותר

 

מאז מרץ 2006, עת התפוצצה פרשת הבקדייטינג (תיארוך של אופציות לאחור) בקומברס, ורינט לא אפשרה לעובדיה בהווה ובעבר לממש את האופציות שברשותם. במהלך השנים הללו פקעו כ־545 אלף אופציות במחיר מימוש ממוצע של 5.7 דולרים. אם ורינט היתה מאפשרת לעובדיה לממש את האופציות האלו, היו זורמים לקופתה 3.1 מיליון דולר. לפי מחיר מניית ורינט אתמול בפתיחת המסחר בארה"ב - 23.7 דולר למניה - האופציות שפקעו היו יכולות להיות היום עמוק בתוך הכסף, ולכן האובדן של העובדים גדול בהרבה - כ־10 מיליון דולר.

 

מהדו"חות הכספיים שפרסמה ורינט לשנת 2009 עולה כי בידי העובדים כ־4.5 מיליון אופציות בנות מימוש במחיר ממוצע של 23.24 דולר למניה. מתוך אופציות אלו, 2.8 מיליון אופציות נמצאות בתוך הכסף וניתנות למימוש במחיר ממוצע של 18 דולר. אם העובדים אכן יממשו את האופציות האלה, תזרים ורינט לקופתה כ־50 מיליון דולר.

 

בקרוב צפויה ורינט לחזור להיסחר ברשימה הראשית של נאסד"ק, לאחר שהשלימה את עריכת הדו"חות לרבעון שהסתיים ב־30 באפריל השנה. את הרבעון סיכמה ורינט עם הכנסות של כ־173 מיליון דולר - ירידה של 1.4% לעומת התקופה המקבילה. בשורה התחתונה חתם המנכ"ל דני בודנר על הפסד של 19.6 מיליון דולר, כאשר הרבעון המקביל הסתיים ברווח של 16.4 מיליון דולר.

 

עובדי ורינט בעבר ובהווה מחזיקים גם באופציות על מניית קומברס, שעדיין לא השלימה את תיקון דו"חותיה ההיסטוריים. הפעם האחרונה שבה פרסמה קומברס דו"חות היתה בינואר 2005. באותה עת החזיקו עובדי קומברס 14 מיליון אופציות הניתנות למימוש במחיר ממוצע של 13.8 דולר למניה. לפני כשנה פקעו 3.6 מיליון אופציות, והעובדים נותרו עם 10.3 מיליון אופציות במחיר ממוצע של 15.2 דולר למניה.

 

נכון להיום, קומברס עדיין מתקשה לסיים את עריכת הדו"חות ובתוך שלושה שבועות צפוי שופט אזרחי בארה"ב לקבוע את עתיד ני"ע שלה, כאשר הוא אף עשוי להחליט על הפסקת המסחר בהם כליל. במקרה כזה יתקשו עובדי קומברס לממש את האופציות שברשותם.

 

העובדים לא יוותרו

 

יש להניח כי עובדי ורינט בעבר יתקשו לקבל את העובדה שהם לא יוכלו לממש את האופציות שפקעו, והם יבקשו לחדש בקרוב את התובענה הייצוגית שהגישו בעבר עם עובדי קומברס בדרישה לקבלת פיצוי מהחברות בגין ירידת ערך המניה מאז התפוצצה פרשת הבקדייטינג, וכן פיצוי בגין האופציות שפקעו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x