$
המלצות ואזהרות

כלל פיננסים: "בסביבת ריבית עולה לא מומלץ להחזיק אג"ח ארוכות בצורה ישירה"

בכלל פיננסים מאמינים שפישר עומד להעלות את הריבית והמשקיעים צריכים להעדיף איגרות חוב שקליות. מנהל ההשקעות הראשי בכלל פיננסים, קובי פלר מתייחס לשוק המניות: "זה לא הזמן להפחית את החשיפה"

שהם לוי 14:3816.06.10

"בגוש האירופי אנחנו רואים האטה וחולשה במרבית הנתונים הכלכליים. השאלה המרכזית היא עד כמה מחנק האשראי במערכת הבנקאית באירופה ישפיע על מחנק האשראי. הבנקים באירופה מהווים 70% מהאשראי הזר בארה"ב ו-50% מהאשראי הזר באסיה. הבעיות באירופה יכולות להקרין על הפעילות בכלכלה", מנהל ההשקעות הראשי של כלל פיננסים, קובי פלר, אמר היום (ד') בפתח שיחת ועידה שנערכה ליועצי השקעות.

 

פלר מתייחס גם למצב שוק איגרות החוב הקונצרני באירופה: "בשבוע שעבר הייתה הנפקה ראשונה של מוסד פיננסי באירופה אחרי שלא היו הנפקות כבר 7 שבועות. ההנפקות האלה לא קיימות בכלל והחלו להתאושש בשבוע האחרון. רואים ירידה בהנפקות של ניירות ערך מסחריים, השוק הזה התכווץ בתוך שבוע בכ-50 מיליארד דולר. יש הרבה פרמטרים שאנחנו צריכים לבדוק כדי לוודא ששוקי האשראי חוזרים למצב נורמלי".

 

מנהל ההשקעות הראשי בכלל פיננסים התייחס גם למדד המחירים לצרכן שפורסם אתמול ועלה ב-0.4% בהתאם לציפיות השוק.

 

"סעיף הדיור הוא גורם של חוסר וודאות לגבי המדדים הבאים. המדדים הגבוהים מאחורינו. בניטרול הגורמים הקיצוניים מדברים על אינפלציה של 2.7%. סעיף הדיור עדיין לא מתמתן, פישר רואה שהפעולות שלו לא נושאות פרי, וזה עלול לדחוף את פישר להעלות את הריבית. ציפיות האינפלציה לא רק שלא ירדו כפי שכולם ציפו אלא עלו", אמר פלר.

 

"עדיף לקצר את המח"מ הקונצרני מחשש שמח"מים ארוכים שעלולים להפוך לפחות סחירים - בתקופה של ריבית עולה בישראל. אחזקה ישירה באג"חים ארוכים זה לא דבר שמומלץ בסביבת ריבית עולה עבור לקוחות פרטיים שנוקטים באחזקה ישירה", הוסיפו בכלל פיננסים.

 

לגבי הרכב התיק הציעו בכלל פיננסים: "אנחנו מעדיפים להגדיל את החלק השקלי בתיק כך שיעמוד על 60%, ו-40% אג"ח צמוד. בחודש שעבר היינו ב-50% צמוד ו-50% שקלי".

 

לסיכום אמר פלר: "התנודתיות בשוקי המניות תימשך לאורך כל השנה. המכפילים באסיה נמוכים, שוק המניות זקוק למדד VIX נמוך יותר כדי לעלות. אנחנו עדיין לא שם. השוק זול, כולם יודעים את זה וקונים מניות, אבל אחר כך השוק חוזר אחורה. למרות זאת, לא חושבים שזה נכון להפחית משקל במניות לאור הירידות בתקופה האחרונה. בקרנות  90/10 למשל אנחנו לא משחקים בחשיפה המנייתית וזו עומדת על בין 8% ל-10% מנכסי הקרנות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x