$
בורסת ת"א

אמיר הסל: "המרווחים הנמוכים באג"ח גורמים לרכישת נדל"ן להיות אטרקטיבית"

בפאנל מנהלי השקעות דנו המנהלים בגופים המוסדיים כיצד נכון לחלק את תיק החיסכון ארוך הטווח. יוני טל ממנורה: "נלך ונגביר את החשיפה לחו"ל גם במניות וגם בנדל"ן באופן הדרגתי"

רחלי בינדמן 14:1007.06.10

"יש הטוענים כי חברת ביטוח מתנהלת כמו אופציה על שוק ההון" אמר דן ללוז, לשעבר יו"ר מגדל שוקי הון בפאנל מנהלי השקעות שהנחה בכנס של E&Y שהתקיים בת"א.

 

בפאנל נכחו מנהלי ההשקעות הראשים של חברות הביטוח הגדולות, רועי יקיר מכלל ביטוח, יוני טל ממנורה ואמיר הסל מהראל

וכן מנכ"ל מיטב, אילן רביב. הארבעה נשאלו על ידי ללוז כמה עובדים הם מעסיקים באגף ההשקעות. טל דיבר על כ-40 עובדים, אמיר ויקיר על כ-50 כל אחד ורביב דיבר על כ-30 עובדים. ללוז הגיב בצחוק מהול באמת "אם סוכמים את כמות האנשים שמתעסקים בהשקעות בחברות הביטוח רואים שמדובר בכמה מאות מתוך עשרות אלפי עובדים בענף הזה, וזאת למרות שמחלקת ההשקעות היא האחראית הכמעט בלעדית לרווחי הענף".

 

חברי הפאנל נשאלו על החשיפה של תיקי הפנסיה שהם מנהלים למניות וציינו כי מדובר בחשיפה שעומדת על 20%-30%. ללוז ביקש מהמשתתפים להסביר מדוע החשיפה למניות נמוכה יחסית לארה"ב ואנגליה שם רמת החשיפה למניות עומדת על כ-50% מהתיק הפנסיוני.

 

"בעשור האחרון ראינו ירידה של 20% בשוקי המניות המערביים" אמר טל. "בארץ החשיפה של התיקים הפנסיונים היתה דווקא יותר לנכסי חוב על חשבון מניות, מה שהוכיח את עצמו. מדד האג"ח הקונצרניות עלה מתחילת המשבר בכ-18% והוכיח את עצמו כאלטרנטיבה טובה למניות". טל הסכים שבחו"ל החשיפה למניות גבוהה יותר אבל מסביר אותה בכך "שהמרווחים בחו"ל על אג"ח קטנים יותר לעומת ישראל". עם זאת, לדברי טל "נלך ונגביר את החשיפה לחו"ל גם במניות וגם בנדל"ן באופן הדרגתי".

 

יקיר דווקא סבור שהחשיפה לאפיק המנייתי בתיק החיסכון תגדל דרמטית בעתיד "התחלנו להגדיל את הרכיב המנייתי רק בשנת 2001 בהתאם לשינויים הרגולטורים. אני חושב שהכיוון הכללי הוא הגדלת רכיב הנכסים המסוכנים בתיק לעומת נקודת הפתיחה בה למעלה מ-80% מההחזקות היו באג"ח ממשלתיות ופיקדונות. אני לא מאמין אמנם שנגיע ל-50% מניות אבל בהחלט הכיוון הוא לעד 40% מניות, לאו דוקא בישראל", סיכם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x