שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

עודד שריג: "כיום לא ניתן לקבל אינפורמציה מלאה לגבי החיסכון הפנסיוני"

בכנס בת"א אמר המפקח על הביטוח כי הוא רואה במסלקה הפנסיונית חשיבות להגברת השקיפות בשוק: "נגביר את הפיקוח באופן ניכר"

רחלי בינדמן 09:4307.06.10

"כיום לא ניתן לקבל אינפורמציה מלאה וכוללת לגבי החיסכון הפנסיוני ולבצע פעולות בחיסכון בקלות וביעילות". כך אמר המפקח על הביטוח, עודד שריג, בכנס בתל אביב שנערך היום (ב').

 

שריג הסביר כי הפרוטוקול האחיד והמסלקה הפנסיונית צפויים לפתור את הבעיה: "פרוטוקול אחיד אמור

לשמש את כל השחקנים בענף, יצרנים, סוכנים, יועצים, מעבידים באופן שיעבור מידע בין הגופים השונים וכל המידע יסלק באמצעות מסלקה שאנחנו נקים".

 

לדברי שריג "נחייב את כל השחקנים להשתמש באותו פרוטוקול אחיד ונגדיר ממשקי אחזקות וייעוץ פנסיוני. נדאג שנתונים לגבי אירועים מרכזיים במחזור חיי הלקוח יעברו דרך המסלקה ובשבועות הקרובים נצא עם הטיוטה הראשונית לגבי הפרוטוקול האחיד והמסלקה. נשמח לקבל הערות השחקנים לטיוטה".

  

"בראש ובראשונה אנחנו רואים במסלקה הפנסיוניות מקור להעברת מידע ולאחר מכן גם לכספים. זאת בשביל להגביר את השקיפות בניהול חסכונות הציבור. אנחנו מקווים שהמסלקה תתחיל לעבוד כבר ב-2011 זו מטרה מאד אמביציוזית אבל מקווים להגיע לזה".

  

"אנחנו נצפה שניהול המידע בגופים המוסדיים ישודרג כחלק מהליך שמתרחש בכל העולם. מהפכת טכונולוגית המידע תחייב גופים מוסדיים לנהל מידע באופן איכותי. אמינות המידע ואיכות ניהול טכנולוגית המידע חייבים להשתפר. נצפה מהמוסדיים להשקיע כספים במערכות מידע. אנחנו רוצים למנוע כמעט לחלוטין מצב של כספים אבודים של לקוחות. אנחנו מתכוונים להגביר באופן ניכר את יכולות הפיקוח של האגף. נבוא לודא שהדברים נעשים בצורה ראויה. הפיקוח מחויב להיות יותר צמוד. כמובן זה לא בחינם ודורש השקעה".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x