$
בורסת ת"א
פרשת הולילנד

על רקע פרשת הולילנד: בעל השליטה בפולאר מנסה לכפות הסכם רכישת מניות חדש

זאת "בגין האירועים שפקדו את החברה". בדוחות נחשף כי פולאר רשמה ירידת שווי של 76 מיליון שקל בשווי הנדל"ן של הולילנד

מישל אודי 13:4431.05.10
פרשת הולילנד גורמת לבעל השליטה זיל פלדמן להפסיק את ההתחייבויות שלו לרכישת מניות פולאר השקעות וכעת הוא דורש להגיע להסכמה עם בעלי המניות של החברה, ובעיקר הגופים המוסדיים, להגיע להסדר תשלום מחודש.

 

על פי ההסכם המקורי אמור היה פלדמן אמור להשקיע 207 מיליון שקל עבור 41.1% ממניות החברה. עד ה-15 ביולי 2007 שילם פלדמן 166.3 מיליון שקל. השאר, 40.7 מיליון שקל, היו אמורים להיות משולמים בשני תשלומים. האחד שולם לאחר שפלדמן שינה את הסדר התשלומים שאושר בסופו של דבר על ידי המשקיעים המוסדיים שנסמכו על המלצה של פועלים סהר. זה היה עבור התשלום הראשון בסך 20.4 מיליון שקל.

 

כעת תורו של התשלום השני כאשר פלדמן מעוניין לשנותגם לו  את המתווה. בדוחות הרבעון הראשון של החברה עולה כי פלדמן מבקש לשלם רק מחצית מהתשלום לו הוא מחויב והשאר בתנאים שיאושרו על ידי האסיפה הכללית של החברה. בדוח נכתב כי השינוי מגיע "בגין האירועים שפקדו את החברה".

 

עוד מפורט בדו"ח כי הפרשה, ובעיקר עצירת תוכניות הבנייה על ידי עיריית ירושלים, הביאו לירידה של 76 מיליון שקל בשווי הקרקע של הולילנד במהלך הרבעון. מתוך זה 12 מיליון שקל בירידת שווי מלאי הבניינים למכירה ועוד 64 מיליון שקל על הקרקע. עם זאת מדווחת החברה כי ממשיכות להימכר דירות בפרוייקט. לפני מספר שבועות עידכנה החברה כי במהלך הרבעון הראשון הפסידה חברת הולילנד פארק 57 מיליון שקל ברבעון הראשון.

 

מעבר להפסד

 

פולאר השקעות, בניהולו של אורי שני, סיימה את הרבעון הראשון עם הכנסות בהיקף של 16.3 מיליון שקל אך הפסד תפעולי של 61 מיליון שקל תודות לירידת השווי בהולילנד. יחד עם הוצאות מימון בסך 5.5 מיליון שקל, לעומת הכנסות מימון בסך 17 מיליון שקל ברבעון המקביל, רשמה החברה הפסד נקי של 66.9 מיליון שקל לעומת רווח נקי של 15.8 מיליון שקל ברבעון המקביל. ההפסד הנקי המיוחס לבעלי המניות של החברה עמד על 44.1 מיליון שקל לעומת רווח נקי המיוחס לבעלי המניות של 15.4 מיליון שקל ברבעון המקביל. את שנת 2009 סיימה החברה עם הפסד נקי של 65.9 מיליון שקל.

 

תזרים המזומנים מפעילות שוטפת עמד על 11.1 מיליון שקל לעומת תזרים שלילי של 15.3 מיליון שקל ברבעון המקביל.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x