$
בורסת ת"א

תומך בבוסים: סמנכ"ל הכספים באולטרה שייפ יזרים ביקושים של 300 אלף שקל בהנפקה

מחיר המינימום בהנפקה מגלם מחיר מניה של כ-3 אגורות - דיסקאונט של כ-17% על מחיר המניה עם פתיחת המסחר בתל אביב היום

גיל קליאן 12:4730.05.10

סמנכ"ל הכספים של אולטרה שייפ,צבי בן דוד, יזרים להנפקת המניות שתערוך החברה ביקושים של 300 אלף שקל. כך עולה מהודעת החברה היום (א'). גם בעלת השליטה בחברה, קרן Israel Seed IV, תזרים ביקושים של 400 אלף שקל.

מה דעתך על מניית גיבוי אחזקות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בהנפקה מבקשת החברה - המפתחת מכשור רפואי לטיפול בהשמנה - לגייס באמצעות הנפקת מניות ואופציות. החברה מציעה למשקיעים לרכוש חבילה של מניות ואופציות במחיר מינימלי של 600 שקל לחבילה.

 

בתשקיף מציינת החברה כי מחיר המניה בחבילה יעמוד על 4 אגורות - לכאורה מחיר המהווה פרמייה על מחיר המניה, שפתחה היום את המסחר בבורסה של תל אביב במחיר של 3.6 אגורות. עם זאת, בשקלול מחיר האופציות בחבילה לפי מחצית מערכן הכלכלי (כאשר האופציות ניתנות למשקיעים ללא תמורה), עולה כי מחיר המניה האפקטיבי למשקיעים שיירכשו מניות בהנפקת החברה עומד על כ-3 אגורות בלבד - דיסקאונט של כ-17% על מחיר המניה בפתיחת המסחר היום.

 

עם זאת, חישוב זה לוקח בחשבון את מחיר המינימום בהנפקה - כאשר המכרז יקבע למעשה את המחיר הסופי של החבילה. החברה לא קבעה מחיר מירבי להנפקה, וגם לא ציינה באיזה מחיר יגישו סמנכ"ל הכספים ובעלת השליטה את הצעותיהם.

 

אולטרה שייפ עלתה לכותרות כאשר כתבה שפורסמה באתר של כוהנת תוכניות האירוח והלייף סטייל אופרה ווינפרי ציינה את טכנולוגיית החברה כאחת מהטכנולוגיות שיכולות להביא למהפכה בעולם הקוסמטיקה והטיפוח. לפי פרסום הכתבה נסחרה מניית החברה תמורת 4 אגורות - כאשר לאחר פרסום הכתבה זינקה המניה ב-63% ביום אחד. מאז הספיקה מניית החברה למחוק את הזינוקים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x