$
בורסת ת"א
פרשת הולילנד

מחיר החקירה? חברת הולילנד פארק הפסידה 57 מיליון שקל ברבעון הראשון

פולאר השקעות פירסמה את השורה התחתונה של החברה המנהלת את פרוייקט הולילנד בירושלים אבל לא מפרטת מדוע נרשם הפסד העתק לאחר שבכל שנת 2009 הפסידה החברה 22 מיליון שקל

מישל אודי 08:0024.05.10
פולאר השקעות הנמצאת כיום בשליטת זיל פלדמן והמנוהלת על ידי מנכ"ל משרד רה"מ לשעבר אורי שני, פירסמה אמש (א') הודעה לבורסה לפיה חברת הולילנד פארק, החברה המנהלת את פרוייקט הולילנד בירושלים, הפסידה ברבעון הראשון של השנה 57 מיליון שקל. פולאר, המחזיקה ב-60% מהחברה תרשום כתוצאה מכך הפסד של 34 מיליון שקל.

 

החברה לא פירטה מעבר לכך על התוצאות הכספיות של חברת הבת. למרות זאת, החברה הודיעה בחודש שעבר כי תבחן מחדש את שווים של מלאי העבודות בביצוע והמקרקעין שבבעלותה לבחינת הפחתת שווי בשל האירועים האחרונים סביב הפרוייקט.

 

בדוחות 2009 פירסמה פולאר כי בפרוייקט הולילנד נמכרו בשנת 2009 כ-56 דירות ומאז הקמת הפרוייקט נמכרו בו 407 דירות, כאשר התכנון, לפי הדוחות, הוא למכירה של 969 דירות. במהלך אותה שנה רשמה החברה ירידת ערך של הקרקע, ללא קשר לחקירת המשטרה, של 16.1 מיליון שקל. בשורה התחתונה הפסידה חברת הולילנד 21.7 מיליון שקל במהלך שנת 2009.

 

פרוייקט הולילנד נמצא כרגע תחת חקירת משטרה כאשר לפי החשד קיבלו בכירים בעיריית ירושלים שוחד מיזמי הפרוייקט בכדי לשנות את התוכנית המקורית לפרוייקט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x