$
בורסת ת"א

תוצאות מעודדות לביונדווקס: הצלחה בשלב הראשון בניסוי לפיתוח חיסון לשפעת

החברה תחל כנראה בניסוי הבא, שלב 2, בחודשים הקרובים בהשתתפות 160 מטופלים צעירים, בשני מרכזים רפואיים - הדסה ואיכילוב

עומר ענבר 10:1529.04.10

ביונדווקסמתקדמת בתהליך פיתוח החיסון האוניברסלי לרוב סוגי השפעת, ובהם גם שפעת החזירים ושפעת העופות. אתמול השלימה החברה בהצלחה את חלקו השני של ניסוי קליני ראשוני שערכה לבחינת יעילות החיסון. מבנה הניסוי הורכב משתי קבוצות מטופלים, של צעירים ומבוגרים. בדצמבר האחרון הוכחה בטיחות החיסון בקבוצת הצעירים, וכעת הוכחה בטיחותו גם ב־60 מטופלים מבוגרים, שלהם, לרוב, מערכת חיסונית חלשה יותר. במסגרת הניסוי הציגה ביונדווקס את תוצאות הבטיחות עבור המטופלים עם ובלי אדג'ובנט (תרכובת כימית המעוררת את מערכת החיסון לתגובה לחיסון, ללא אפקט של אנטיגן - מולקולה הגורמת ליצירת נוגדנים).

 

נוסף על כך, הסבירה החברה בראשות המנכ"ל ד"ר רון בבקוב, כי השיגה גם את המטרה המשנית בניסוי, להצגתן של אינדיקציות על יעילות הטיפול. החברה תחל כנראה בניסוי הבא, שלב 2, בחודשים הקרובים בהשתתפות 160 מטופלים צעירים, בשני מרכזים רפואיים - הדסה ואיכילוב.

 

בתוך כך פרסמה ביונדווקס את דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון. המזומנים שבקופתה, בהיקף 27 מיליון שקל (בעקבות הנפקה משנית שנערכה בסוף 2009), יספיקו לה להשלים את שלב הניסוי הבא. עם זאת, סביר כי יידרשו כמה ניסויים נוספים, גדולים בהיקפם, שבהם תצטרך החברה להוכיח את יעילות הטיפול כדי לקבל אישור שיווק רגולטורי. תהליך הפיתוח צפוי, להערכת החברה, לארוך בין שלוש לחמש שנים. מניית החברה עלתה אתמול ב־1%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x