שווקי חו"ל

בכיר בגולדמן זאקס: ההשקעות שמכרנו הן כמו "המפלצת של פרנקנשטיין"

גולדמן זאקס פרסמו את הדברים יחד עם עוד 25 מסמכים פנימיים בתגובה לפרסומים לפיהם בכירים בחברה התרברבו על הכסף שהרוויחו בעוד השוק צנח

סוכנויות הידיעות 11:1425.04.10

בינואר 2007, בעוד שוק הדיור האמריקאי החל להראות סימני האטה, בכיר בגולדמן זאקס שלח מייליים לחברתו בהם סיפר לה שההשקעות שמכר היו "כמו המפלצת של פרנקנשטיין שקמה נגד היוצר שלו".

 

פבריס טורה, שנתבע ביחד עם הבנק בתביעה האזרחית שהגישה רשות ני"ע החודש המשיך וסיפר במייל

"אני סוחר במוצר שלפני חודש היה שווה 100 דולר והיום שווה רק 93 דולר. זה אמנם לא נשמע הרבה, אך כשלוקחים בחשבון שההשקעות שוות מיליארדים, זה מסתכם בהרבה מאוד כסף".

 

בשנת 2007 כיהן טורה כמשנה לנשיא גולדמן זאקס בניו יורק והיה אחראי על הרכבת מכשירים פיננסים שהכילו אג"ח משכנתאות. האי-מיילים ששיגר לחברתו בתחילת 2007 מלמדים כי טורה זיהה את טירוף משכנתאות הסאב-פריים שהוא עצמו שיווק וכתב באותם אי-מיילים ש'הבום' סביבן עומד להסתיים.

 

בתכתובות שנחשפו באי-מיילים ששלח טורה הוא כתב: "העסק הזה לגמרי מת, לווי הסאב-פריים לא יחזיקו מעמד זמן רב".

 

טורה התייחס למכשירים פיננסיים כדוגמת זה שעומד בלב התביעה נגד החברה. מבחינת טורה ההשקעות דמו להמצאה שהשתבשה: הוא החל לארגן אותן כשהשוק היה בעלייה, אך הוא המשיך למכור אותן ללקוחות לאחר שהשוק התהפך.

 

גולדמן זאקס פרסמו את הדואר האלקטרוני המדובר ביחד עם עוד 25 מסמכים פנימיים בתגובה לפרסומם של הודעות שבהן בכירים בחברה התרברבו על הכסף שהרוויחו בעוד השוק צנח.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x