$
בורסת ת"א

היום שאחרי קייזמן: מחזיקי האג"ח של אסים חתמו על הסדר חוב

במסגרת ההסדר יקבלו מחזיקי האג"ח, להם חייבת החברה 130 מיליון שקל, את השליטה בנדל"ן של החברה ברומניה ובולגריה ויפעלו למימושו

רחלי בינדמן 16:4715.04.10

כשכבר היה נדמה שהסדרי אג"ח נעלמו מנוף שוק ההון המקומי או לפחות היטשטשו מאחורי ענן ההנפקות שמתקרב, מגיעה חברת אסים ומזכירה לנו נשכחות. החברה, שנשלטה עד לאחרונה על ידי עדי קייזמן, הגיעה להסדר עם מחזיקי האג"ח.

מה דעתך על מניית חג'ג' נדלן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

את מחזיקי האג"ח משתי הסדרות (א' ו-ב') שהחברה חייבת להם כ-130 מיליון שקל, ייצג משרד עו"ד נאור גרשט. במסגרת ההסדר יקבלו מחזיקי האג"ח את השליטה והניהול בנדל"ן של אסים ששועבדו לטובתם, המרוכזים בחברת הבת, אסים נדל"ן, ויפעלו למימוש הנכסים על מנת לנסות ולפרוע את מלוא החוב כלפיהם.

 

עו"ד אופיר נאור יתמנה למנהל המיוחד של אסים נדל"ן ויכהן כיו"ר דירקטוריון חברת הבת לצד שני חברי הנהלה מתוך החברה. יחד תפעל אסים נדל"ן כדי לממש את הנכסים שממוקמים ברומניה ובבולגריה ושווים בספרים נאמד על כ-130 מיליון שקל.

 

יש לזכור כי שוק הנדל"ן במדינות בהם ממוקמים הנכסים נמצאות בקיפאון ולכן תהליך המימוש לא יהיה קל כשאין בכוונת נאור לבצע מכירה חפוזה אלא להמתין לעיתוי הנכון או להזדמנות העסקית הראויה על מנת לבצע את המימוש.

 

את השליטה באסים רכשה קבוצת נץ בונדסמידי קייזמן ערב לפני שמחזיקי האג"ח היו אמורים לאשר את ההסדר שגובש מולם, דבר שעורר את זעמם של המחזיקים ודחה את השלמת ההסדר. נץ בונדס סיכמה עם קייזמן על רכישת השליטה לפי שווי חברה של 13 מיליון שקל כשעד כה שילמו במזומן רק 5 מיליון שקל והיתרה כפופה לתנאים מסויימים שטרם התקיימו.

 

כעת יוותרו הרוכשים החדשים עם שלד בורסאי ובמסגרת ההסדר הם יקבלו את הזכות לקבל את העודפים, אם יוותרו, ממימוש הנכסים על ידי מחזיקי האג"ח. יתרה מכך במסגרת ההסדר מוותרים מחזיקי האג"ח על הזכות לפרוע את חובם ממקור אחר למעט הנכסים שבחברה (סוג של נון ריקורס) כך שאם מכירת הנכסים לא תניב את מלוא החזר החוב הם לא יכולים לחזור ולדרוש את היתרה מהחברה. ההישג המשמעותי של מחזיקי האג"ח בהסדר זה היא קבלת השליטה המלאה במימוש הנכסים המשועבדים. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x