$
בורסת ת"א

תודות לסגירת הפעילות באירופה מגל מערכות עברה לרווח של 2 מיליון דולר ברבעון הרביעי

סגירת הפעילות באירופה תרמה לחברה רווח חד פעמי בסך 4.3 מיליון דולר. "כלכליסט" חשף היום את תנאי הפרישה החלומיים של יו"ר מגל הקודם קובי אבן עזרא

מישל אודי 13:5012.04.10

מגל מערכות פירסמה היום (ב') את דוחותיה הכספיים לרבעון הרביעי של 2009 ולשנה כולה. מכירות החברה ברבעון הרביעי ירדו ב-10.1% והסתכמו ב-15 מיליון דולר. החברה הסבירה כי הירידה נבעה מקיטון במכירות בצפון ודרום אמריקה.

 

הרווחיות הגולמית עמדה על 38.3% לעומת 35.4% ברבעון המקביל הודות למכירת תמהיל מוצרים רווחי יותר, שינויי מט"ח שהיטיבו עם החברה ואיחוד הפעילות בצפון אמריקה תחת חברה אחת. החברה הגיעה לרווח תפעולי של 0.9 מיליון דולר לעומת הפסד של 8.3 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

 

החברה רשמה רווח חד פעמי בגובה 4.3 מיליון דולר ברבעון הרביעי תודות לסגירת הפעילות באירופה, זאת לעומת הפסד של 12 מיליון דולר אשתקד. הרווח הנקי ברבעון הסתכם ב-2 מיליון דולר לעומת הפסד של 24 מיליון דולר ברבעון המקביל.

 

בסיכום השנתי ספגה החברה ירידה של 4.5% במכירות ל054.5 מיליון דולר הודות לירידה במכירות בקנדה וסגירת הפעילות באירופה. בשורה התחתונה רשמה החברה הפסד נקי של 855 אלף דולר לעומת 32.6 מיליון דולר ב-2008.

 

מנכ"ל החברה איתן לבנה אמר בהודעת החברה כי "ההנהלה החדשה תיצור בסיס לשיפור ב-2010 והלאה".

 

היום נחשף ב"כלכליסט" כי במאי 2009, בעת שעובדי מגל התבשרו כי שכרם יקוצץ בשיעור של 10%–6%, ובשעה ש־10% מעובדי החברה פוטרו במסגרת צעדי התייעלות, התבשר היו"ר לשעבר קובי אבן עזרא כי עם פרישתו מתפקיד היו"ר יזכה אבן עזרא להסכם מיוחד שעליו חתם מחליפו, יעקב פרי. הסכם הפרישה אושר על ידי דירקטוריון מגל בינואר 2008, והוא היווה תוספת לתנאי הפרישה של אבן עזרא שנקבעו מבעוד מועד. לפי התוספת להסכם הפרישה, מגל תפנק את היו"ר לשעבר בכלי רכב מקבוצת רישוי 7 שיוחלף מעת לעת, בנהג צמוד, בכיסוי כל ההוצאות והמסים הכרוכים ברכב, בהוצאות אש"ל (ללא התייחסות לתקרת ההוצאות), במחשב נייד ובחיבור לאינטרנט. כל ההטבות הללו ניתנו לאבן עזרא למשך כל ימי חייו, כאשר מגל מעריכה שעלותן תסתכם ב־50 אלף דולר בשנה. מלבד זאת, לאבן עזרא ניתן מענק מיוחד של 360 אלף דולר על התחייבות לתקופת אי־תחרות של שלוש שנים.

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x