שווקי חו"ל

יד מפטרת ויד מתגמלת: בכירי קומברס יקבלו בונוסים על ביצועי 2009

דירקטוריון החברה החליט להעניק מענק של 275 אלף דולר לסטפאן סווד, סגן נשיא ומנהל הכספים הראשי של החברה. דרור בין, סגן נשיא המכירות הגלובליות של החברה יזכה למענק של 80 אלף דולר

שניר הנדלר 11:4916.03.10
בצל הפיטורים הנרחבים  שהחלה לבצע קומברס טכנולוג'יבחודש האחרון בכיריה זכו השבוע לבונוסים נאים על ביצועיהם בשנה האחרונה.

 

דירקטוריון החברה החליט להעניק מענק של 275 אלף דולר לסטפאן סווד, סגן נשיא ומנהל הכספים הראשי של החברה. דרור בין סגן נשיא המכירות הגלובליות של החברה יזכה למענק של 80 אלף דולר. ואילו גבריאל מצליח, סגן נשיא בכיר למוצרים ותפעול יזכה למענק של 65 אלף דולר.

 

בנוסף למענקים במזומן שקיבלו סטפאן סווד וגבריאל מצליח הם יזכו לקבל גם בונוסים במניות. גם כאן סווד יהיה המרוויח הגדול ויקבל 150 אלף ממניות החברה ואילו גבריאל מצליח יקבל 90 אלף ממניות החברה. שווי המענק על פי מחיר הנעילה במסחר במניה ביום שישי האחרון בוול סטריט עומד על 1.4 מיליון דולר, ו-813.6 אלף דולר בהתאמה. את המניות יקבלו השניים אחת לשנה בשלוש מנות.

 

בחודש שעבר חשף "כלכליסט" כי הנהלת החברה החלה לזמן מאות עובדי קומברס בעולם בהם גם עובדים בסניף הישראלי לשימועים במסגרת הליך הפיטורים הנרחב שמבצעת החברה ובמהלכו מתכננת קומברס שבניהולו של אנדרי דהן לקצץ את מצבת כוח האדם בחברה בכ-5%, כ-250 עובדים.

 

קומברס העריכה בתחילת השנה  כי הכנסותיה בשנה הפיסקלית שמסתיימת ב-31 בינואר 2010 יעמדו על 800-750 מיליון דולר בהשוואה להכנסות של 960 מיליון דולר שהסתיימה בסוף ינואר 2009.

 

הבכירים הסכימו לקצץ בשכר

 

חרב הקיצוצים הגיע גם לקצה הפירמידה ושמונת חברי ההנהלה הבכירים שלה הסכימו לקצץ בשכרם. במקביל שניים ממנהליה הבכירים של החברה - סגן הנשיא למכירות אורבן גילסטרום וסגן הנשיא למשאבי אנוש לנס מיאמוטו שסיימו את עבודתם וחברו לשאר מפוטרי קומברס – 250 במספר.

 

במחצית הראשונה של 2010 נאלץ דהן לוותר על 20% ממשכורתו השנתית (ברוטו), שמסתכמת במיליון דולר. שאר חברי ההנהלה הבכירה - סמנכ"ל הכספים סטיבן סוואד, סגן הנשיא למכירות דרור בין, סגן הנשיא למוצרים ותפעול גבי מצליח, סגן הנשיא לשירותים האווארד וולף, היועץ המשפטי שפאלי שאח, סגנית הנשיא לפעילות עסקית לורן רייט וסמנכ"ל השיווק ג'ון באניאן – הסכימו לקצץ 10% משכרם. כך למשל, יצטמצם בתקופה זו שכרו השנתי (ברוטו) של סוואד מ-625 אלף דולר ל-562 אלף דולר. אך הבונוס שקיבל השבוע – 275 אלף דולר, גבוה ב- 212 אלף דולר מהכסף עליו נאלץ לוותר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x