$
שווקי חו"ל

בואינג מציעה לחיל האוויר האמריקאי מטוס תדלוק חדש

החברה מתחרה עם נורת'רופ במכרז של מטוסי תדלוק ב-50 מיליארד דולר וחברי קונגרס מסויימים טענו שהמכרז נותן לה יתרון

סוכנויות הידיעות 22:4004.03.10

בואינגמתכוונת להציע לחיל האוויר האמריקאי גירסה מעודכנת של מטוס תידלוק 767 במכרז של עד 50 מיליארד דולר.

 

החברה חשפה היום באתר האינטרנט www.unitedstatestanker.com את המטוס החדש המכונה NewGen tanker. מדובר בשדרוג של המטוס המסחרי הוותיק מדגם 767 עם מערכות חדשות כמו קוקפיט דיגיטלי בנוסח ה-787 דרימליינר וכבל תדלוק אווירי.

 

טנק הדלק המעופף הפסיד בתחרות הקודמת מול האיירבוס A330 של חברת Northrop Grumman אך הפנטגון עצר את העסקה לאחר שבואינג הביעה מחאה על המכרז.

 

Northrop Grumman ותומכיה בקונגרס טענו כי המכרז הנוכחי של חיל האוויר תפור למידותיה של בואינג ולפיכך החברה המתחרה שוקלת האם בכלל לגשת למכרז.

 

בואינג אמרה, כי ההצעה שלה תיצור יותר מקומות עבודה חדשים בארה"ב לעומת ההצעה המתחרה ותהיה יעילה יותר במונחי עלות תועלת מאחר שהמטוס זולל פחות דלק בשיעור של 24%. בכך, הצבא יחסוך 10 מיליארד דולר בדלק על פני 40 שנה.

 

אנליסטים מעריכים, כי החטיבה המסחרית לא התמסרה להצעה הקודמת שהביאה לתמחור גבוה יותר מזה שביקש הפנטגון בסופו של דבר. הסנאטור ג'ף סשונס, רפובליקאי מאלבמה, שם נורת'רופ מתכוונת להרכיב את המטוס, אמר שהמכרז החדש נותן יתרון לבואינג.

 

מנגד, מזכיר חיל האוויר מייקל דונלי אמר לסנאט כי הפנטגון עבד קשה כדי להרכיב תחרות הוגנת וישקול את החסרונות והתועלות של כל הצעה. "אנו מאמינים שזו גישה הוגנת ומאוזנת שלא נותנת יתרון למי מהצדדים", הוא אמר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x