$
בורסת ת"א

ברזילי מוכר את מטיס קפיטל לפי שווי של 190 מיליון שקל

הרוכשים ירכשו 50% מבעלת השליטה במטיס תמורת 6 מיליון דולר עם אופציה לרכישת 100%

גולן חזני 10:4121.02.10

האחים לוי ומנדל מוצ'קין עם משה הרשברג בדרך לשליטה בחברת מטיס קפיטל. השלושה חתמו עם אמנון ברזילי, בעל השליטה במטיס, על רכישת מחצית מאחזקותיו בחברה בכ־6 מיליון דולר, עם אופציה לרכישת המחצית הנוספת. האופציה היא לעשרה ימים, ואם יממשו אותה ירכשו את כל אחזקותיו של ברזילי ב־12 מיליון דולר.

 

שווי השוק של מטיס קפיטל הוא 136.8 מיליון שקל, והעסקה נעשית לפי שווי חברה של 190 מיליון שקל. הרוכשים קונים את מחצית מניותיו של ברזילי בחברת אס.אם.אס (סחיפר מרקטינג סרוויסס) שבבעלותו המלאה. דרך חברה זו מחזיק ברזילי ב־50.5% ממניות חברת אופקים, וביתר מחזיק מוני הראל, מבעלי הפועל תל אביב בכדורגל. אופקים קפיטל מחזיקה ב־46% ממניות מטיס קפיטל. למעשה, הראל מקבל כאן שותף חדש בלי להשפיע, שכן ברזילי לא מכר את אחזקותיו באופקים אלא בחברה־האם הפרטית, כך שהראל איננו יכול להפעיל מנגנון של זכות סירוב.

 

הרוכשים החדשים אינם מוכרים בשוק ההון בארץ. האחים מוצ'קין, בעלי חברת אבניו גרופ, שותפים בחברת אבניו אנרג'י ישראל, המחזיקה ברישיון לפיתוח שדה הנפט חלץ־כוכב (35%). לוי מוצ'קין פעיל גם בתחום כריית המתכות באוסטרליה.

מטיס קפיטל הודיעה אתמול גם כי תמכור מלון בוינה תמורת 35 אלף יורו ותקבל החזר הלוואת בעלים בהיקף 1.6 מיליון יורו. העסקה אמורה להיות מושלמת בעוד 10 ימים לאחר קיום תנאים מתלים ולאחר שכבר אושרה על ידי הבנק המממן והשוכר של המלון. נציין כי מטיס תשלם עוד 170־200 אלף יורו עבור דמי תיווך ו־30 אלף יורו עבור הוצאות עסקה.

 

בחודש שעבר מכרה מטיס קפיטל את חלקה ביבואנית סובארו בישראל, יפנאוטו. היא מכרה את חלקה (50%) ביפנאוטו לשותפתה מירג' שבבעלות גד זאבי תמורת 80 מיליון שקל במזומן בשישה תשלומים ותמורת 31% ממניות מטיס קפיטל בשווי של כ־40 מיליון שקל, מתוך 35.7% מניות מטיס קפיטל שבידי זאבי.

 

דו"חות הרבעון השלישי של מטיס קפיטל כללו הערה של רואי החשבון, לפיה אם תחזית החברה למימוש נכסים בשנה הקרובה לא תמומש, יכולתה לעמוד בפירעון התחייבויותיה במועדן מוטלת בספק. את הרבעון השלישי סיימה מטיס בהפסד של 6.6 מיליון שקל - עלייה של 57% לעומת הרבעון המקביל. ההפסד צומצם בשל הטבת מס של כ־10 מיליון שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x