$
בורסת ת"א

הצלחה לאינטק פארמה: גייסה 35 מיליון שקל בהנפקת מניות ואופציות

חברת התרופות שפיתחה את טכנולוגיית "האקורדיון" תחל להיסחר בקרוב בבורסה בתל אביב. מחיר היחידה נקבע במכרז על 27 שקל וסך הביקושים עמדו על 75 מיליון שקל

שהם לוי וגולן חזני 10:0614.02.10

חברת התרופות אינטק פארמה, שעוסקת בהשבחת תרופות באמצעות טכנולוגיית ה"אקורדיון", תחל בקרוב להיסחר בבורסה בתל אביב אחרי שהצליחה לגייס כ-35 מיליון שקל בהנפקה ראשונית של מניות ואופציות. אינטק פארמה ביקשה לגייס עד 37.5 מיליון מניות ובפועל אכן הנפיקה כמות זו, בנוסף הנפיקה עוד

15 מיליון אופציות שמימושן יכול להניב לה עוד כ-19 מיליון שקל.

 

מחיר היחידה שנקבע בהנפקה הסתכם ב-27 שקל, גבוה ב-3.6 שקל ממחיר המינימום שנקבע בתשקיף. כל יחידה הכילה 30 מיליון ו-12 כתבי אופציה שניתנו ללא תמורה.

 

החברה התכוונה לגייס כ-30 מיליון שקל, אך נהנתה מביקושי יתר גבוהים במכרז הציבורי בהיקף של כ-74.8 מיליון שקל וגייסה לבסוף 35 מיליון שקל. 

 

החתם שליווה את ההנפקה היה איפקס חיתום והנפקות מקבוצת דש אייפקס. לאור הביקושים הגבוהים לא יצטרכו בדש אייפקס למלא את התחייבותם החיתומית ולכן לא ירכשו חבילות בהנפקה.

 

אינטק פארמה פועלת בהשבחת תרופות באמצעות טכנולוגיית "אקורדיון" ייחודית מוגנת פטנט, שהוכחה בניסויים קליניים. טכנולוגיית האקורדיון נותנת מענה לבעיה שחברות התרופות הגדולות בעולם מנסות להתמודד עימה מזה 30 שנה: השהיית תרופות בקיבה, הנספגות בחלק העליון של המעי ושחרורן באופן מבוקר המאפשר הגברת יעילות התרופה, הקטנה של תופעות הלוואי.

 

טכנולוגיית האקורדיון מאפשרת השבחת מספר רב של תרופות. בנוסף, השבחה של תרופה גנרית עשוייה לאפשר בעתיד לחברות התרופות להחיות את הפטנט על התרופות, להופכן לאתיות וכך למכור את התרופות המשופרות בפרמיה משמעותית על מחירן לפני ההשבחה.

 

החברה נמצאת בשלבי פיתוח שונים של 3 גירסאות משופרות פרי פיתוח החברה לתרופות הקיימות היום: אקורדיון לבופודה, לטיפול במחלת הפרקינסון, אקורדיון זלפלון לטיפול בהפרעות שינה ואקורדיון בקלופן לטיפול בעיוות שרירים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x