$
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט" - איגוד לשכות המסחר תוקף את חד אסף: "מציגים נתונים מטעים"

בחטיבת הברזל באיגוד טוענים כי הפחתת שכרו של יו"ר החברה ובעל השליטה בה היא חלק ממסע שכנועים לקבלת הקלות לפעילות החברה

גיל קליאן 16:0508.02.10

ההודעה על המשך הפחתת שכרו של יו"ר חד אסףובעל השליטה בחברה, רמי שני, לשקל אחד בלבד בחודש, הצליחה להרגיז את חטיבת הברזל באיגוד לשכות המסחר. בשיחה עם "כלכליסט" אמר היום איציק איסטריק, כי פרסום נתונים לפיהם חד אסף היא חברה שעסקיה במצב לא טוב - הם מצג שווא.

 

לדברי איסטריק: "בחודשים האחרונים רמי שני, יו"ר חד אסף, פועל במסדרונות השלטון בכדי לגרום לכך שיוטל היטל על יבוא ברזל ו/או לחילופין יצוא גרוטאות ברזל. זאת מתוך מטרה לא לשלם את מחיר הברזל העולמי ולהטיב עם חברתו ללא הצדקה כלכלית אמיתית. בעשותו כך מציג שני מצג מטעה כאילו מפעלי הפלדה מצויים על סף חורבן.

מה דעתך על מניית חד:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

"העובדה היא שמפעל חד אסף בדוחותיו הכספיים מציג רווח נקי מצטבר של 280.5 מיליון שקל (איסטריק מתייחס לרווח הנקי המצטבר של החברה בשנים 2004-2008), ההון העצמי של חד עומד על 480 מיליון שקל והוא מממן כ-64% מהמאזן - נתון שמצביע על מצב חברה מצוין.

 

"על רקע מאמץ זה פורסמה הבוקר הודעת הבורסה בה מצהיר מר שני כי הוא ימשיך לקבל שכר של שקל אחד בלבד לחודש. במסגרת זו "שכח" לציין מר שני כי במסגרת הסכם שנחתם עד למאי שנת 2012 משלמת חד אסף דמי שכירות לחברה פרטית של בעל השליטה (רמי שני) בגובה של 1.845 מיליון שקל בשנה".

 

היום הודיע יו"ר חד אסף, רמי שני, כי ימשיך לקבל שכר של שקל אחד בלבד בחודש גם במהלך שנת 2010. במהלך 2010 תמשיך החברה לבצע הפרשות סוציאליות עבור שני, המחזיק בכ-75% ממניות החברה בשווי שוק של כ-172.2 מיליון שקל. גם שכרו של מנכ"ל החברה ימשיך ברמתו המופחתת גם בשנת 2010 - 20% פחות מרמת השכר הרגילה. המשך הפחתות השכר הגיע לבקשתם של היו"ר והמנכ"ל.

  

חד אסף עוסקת בייצור, עיבוד ומסחר במוצרי ברזל, רשתות מרותכות, ברזל לבנין ובייבוא ושיווק עץ ומוצריו. החברה ממוקמת בעכו. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x