$
בורסת ת"א

גבעות הודיעה כי תבצע מבחני הפקה; לידר: מחכים לממצאים המלאים

גבעות טרם דיווחה על תוצאות הלוגים החשמליים, אך ציינה כי בשלב זה אין ספק כי הקידוח מצדיק מבחני הפקה. לידר שוקי הון: "אין לנו את הממצאים של הלוגים החשמליים כדי לדווח שמדובר בתגלית"

גיל קליאן 11:5225.01.10

חברת חיפושי הנפט גבעות, המפעילה את קידוח מגד 5 בראש העין דיווחה היום (ב') כי "עבודת הניתוח של הלוגים החשמליים ושל הליבות טרם הסתיימה. יחד עם זאת בהתבסס על הנתונים שהתקבלו עד עתה כבר בשלב זה ברור כי הקידוח מצדיק ביצוע מבחני הפקה". החברה דיווחה למעשה כי תמשיך לביצוע מבחני הפקה בקידוח.

מה דעתך על מניית גבעות יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

כעת מדווחת החברה כי "קידוח מגד 5 נקדח ודופן עד לעומק של 4,700 מטרים. צינורות דיפון בקוטר 4.5 אינצ' הותקנו באמצעות צמנט ובשלב זה מותקנת צנרת המיועדת למבחנים והפקה. השימוש במכונת הקידוח יסתיים ביום רביעי הקרוב (27 בינואר) ותהליך הפירוק המגדל והוצאתו מאתר הקידוח יארך כשלושה שבועות".

 

החברה הוסיפה כי "הוחלט על ביצוע הכנות למבחנים ארוכי טווח (מבחני הפקה) בקידוח ולאפשרות של הפקה עתידית (במידה ותתאפשר) בקידוח. הכנות אלו יארכו כחודשיים עד שלושה. במהלך תקופה זו בכוונת השותף הכללי לחתום על הסכם עם חברה זרה לביצוע המבחנים ארוכי הטווח ולהבאת כל הציוד הנדרש לביצועם. אביזרים וציוד נוסף שיידרש יורכבו במידת הצורך בישראל".

 

גם בדיווח היום סייגה החברה את דבריה וציינה כי "השותפות מבקשת לחזור ולהדגיש כי רק לאחר סיום איסוף הנתונים מכל הפעולות הנחוצות כולל השלמת ניתוח המידע מהלוגים חשמליים, תוצאות הבדיקה של הליבות ומבחני הפקה ועיבודם יוכל השותף הכללי לגבש הערכה באשר לשאלה האם מדובר בבאר מסחרית".

 

לידר: אין לנו את הדיווח המהותי

 

יואב בורגן, אנליסט בלידר שוקי הון המסקר את סקטור האנרגיה, אמר לאחר פרסום הדיווח של גבעות כי "הדבר החיובי המהותי היחיד הוא שהממצאים שיש להם כרגע מצדיקים ביצוע מבחני הפקה, אבל אין להם ממצאים מלאים של הלוגים החשמליים. אין לנו את הדיווח המהותי ממש. אין לנו את המידע כדי לקבוע שמדובר בתגלית. אין לנו את הממצאים של הלוגים החשמליים כדי לדווח שמדובר בתגלית". 

 

בלידר הוסיפו: "הם מרגישים מאוד בנוח עם הממצאים הראשוניים שפרסמו, כלומר מאמינים שהממצאים מצדיקים ביצוע מבחני הפקה. אנחנו מחכים לראות את הממצאים המלאים של הלוגיים החשמליים. יש כאן אלמנט חיובי. ברגע שיהיו הממצאים המלאים רק אז נדע אם יש כאן תגלית ומה סדר הגודל".

 

ב-18 בינואר דיווחה החברה על סיום הלוגים החשמליים בקידוח. החברה דיווחה אז כי בחינה ראשונית של הלוגים החשמליים מצביעה על "עמוד נפט באורך של מעל 600 מטרים שבתוכו כ-50 עד 100 מטרים מהווים פוטנציאל לאזורים ברי הפקה".

 

לפני כשבועיים דיווחה החברה על סיום הקידוח באתר ותחילת ביצוע הלוגים החשמליים. הלוגים החשמליים נועדו לבדוק את שכבות הסלעים ואת איכות הנפט.

  

בחודש דצמבר דיווחה גבעות על תגלית נפט באתר. מניית החברה החלה בעקבות הדיווח במהלך עליות מטאורי של 300% בימי המסחר שלאחר מכן.  

 

בהודעת החברה אז כתבה כי "לא ניתן לקבוע את משמעותם של ממצאים אלו וכי השותפות נמצאת בשלב זה במהלך הקדיחה ורק לאחר סיום הקדיחה וכל הפעולות הנחוצות כולל ביצוע לוגים חשמליים ומבחני הפקה ועיבודם יוכל השותף הכללי לגבש הערכה באשר לשאלה האם מדובר בבאר מסחרית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x