$
בורסת ת"א

חדשות טובות לגבעות: פוטנציאל להפקת נפט בקידוח מגד 5

חברת חיפושי הנפט סיימה את בדיקות הלוגים החשמליים עם תוצאות ראשוניות חיוביות. הפוטנציאל המסחרי של הקידוח עדיין לא ברור - נדרשות בדיקות נוספות

גיל קליאן 13:4418.01.10

ביצוע הלוגים החשמליים בקידוח מגד 5 של גבעות עולםבראש העין הסתיים היום (ב') לפנות בוקר (בשעה 4:30). החברה מדווחת היום כי בחינה ראשונית של הלוגים החשמליים מצביעה על עמוד נפט באורך של מעל 600 מטרים שבתוכו כ-50 עד 100 מטרים מהווים פוטנציאל לאזורים ברי הפקה.

מה דעתך על מניית גבעות יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

גבעות עולם ממשיכה לנתח את המידע מהלוגים החשמליים. החברה שוב סייגה את הדיווח וציינה כי "השותפות מבקשת להדגיש כי רק לאחר סיום איסוף הנתונים מכל הפעולות הנחוצות כולל השלמת ניתוח המידע מהלוגים חשמליים, תוצאות הבדיקה של הליבות ומבחני הפקה ועיבודם יוכל השותף הכללי לגבש הערכה באשר לשאלה האם מדובר בהפקה מסחרית מהקידוח מגד".

 

כעת נראה כי מדובר בחדשות טובות לחברת החיפושים - אך יש לזכור כי מדובר בנתונים שנאספו בנקודה אחת, ואי אפשר להסיק מהם על גודלו של המאגר כולו. כלומר, לפי הנקודה שנבדקה כעת עולה כי קיים בקידוח מאגר נפט בעל פוטנציאל מסחרי, אך בדיקות נוספות עלולות להראות תמונה הפוכה לחלוטין.

 

לפני כשבוע דיווחה החברה על סיום הקידוח באתר ותחילת ביצוע הלוגים החשמליים. הלוגים החשמליים נועדו לבדוק את שכבות הסלעים ואת איכות הנפט.

 

בחודש דצמבר דיווחה גבעות על תגלית נפט באתר. מניית החברה החלה בעקבות הדיווח במהלך עליות מטאורי של 300% בימי המסחר שלאחר מכן.

  

בהודעת החברה אז כתבה כי "לא ניתן לקבוע את משמעותם של ממצאים אלו וכי השותפות נמצאת בשלב זה במהלך הקדיחה ורק לאחר סיום הקדיחה וכל הפעולות הנחוצות כולל ביצוע לוגים חשמליים ומבחני הפקה ועיבודם יוכל השותף הכללי לגבש הערכה באשר לשאלה האם מדובר בבאר מסחרית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x