$
בורסת ת"א

מחזיקי האג"ח של אינטרקולוני אישרו את הסדר החוב

בעלי האג"ח של אינטרקולוני יקבלו 90% ממניות החברה. לדעת פועלים סהר אלטרנטיבת הפירוק או מכירת האג"ח בשוק פחות אטרקטיביות

רחלי בינדמן 14:2617.01.10

לאחר שפועלים סהר המליץ לבעלי האג"ח של חברת הנדל"ן אינטרקולוני לאשר את הסדר האג"ח שהוצע להם על ידי החברה - הוחלט בשעה זו לאשר את ההסדר. לדברי פועלים סהר, במסמך שהגיע לידי "כלכליסט", "חלופת הסדר הינה עדיפה למחזיקי אג"ח ביחס לאלטרנטיבות של פרעון מיידי או מכירת האג"ח בשוק, הכפופה גם למגבלות סחירות".

 

בפועלים סהר מסבירים כי "בהינתן מצבה הנוכחי של החברה והעובדה כי אין ברשותה מסת נכסים אטרקטיביים שמימושם המיידי יכול לתמוך בהתחייבויותיה במצב של פירוק וכן לאור רמת סחירות בעייתית של האג"ח, ההסדר המוצע, ממצה את יכולת ההחזר של החברה עבור המחזיק באג"ח". בפועלים סהר לקחו בחשבון בין השאר את הבטוחות שהועמדו למחזיקי אג"ח א' לטובת פרעון החוב אך ציינו כי קיימים חילוקי דעות באשר לאיכות הבטוחות.

  

מה דעתך על מניית פנאקסיה ישראל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 לחברה שתי סדרות אג"ח. האחת, סדרה א' הונפקה באוגוסט 2006 שהערך הנקוב הנותר לפירעון עומד על 84.4 מיליון שקל. השניה, סדרה ב' שערכה הנקוב שבמחזור עומד על 75.6 מיליון שקל.

 

כבר במרץ האחרון הודיעה החברה כי לאור קשיי נזילות ועל רקע מבנה החוב והיקף ההתחייבויות שלה, לא תוכל לעמוד בתשלומי הקרן למחזיקי אג"ח א' וכי בכוונתה לגבש הסדר כולל לשתי הסדרות. הגם שבחודש מאי 2009 שילמה החברה למחזיקי אג"ח ב' את הריבית בהיקף של 2.6 מיליון שקל כסדרה, את תשלום הקרן של אוגוסט 2009 בהיקף של 23 מיליון שקל כבר לא שילמה.

  

במסגרת ההסדר המוצע יומרו 130.5 מיליון שקל ערך נקוב אג"ח, 65% מאג"ח סדרה א וכל אג"ח סדרה ב', ל-89.7 מיליון מניות של החברה שיהוו לאחר ההמרה כ-90% מהון החברה. סדרה א' שתיוותר במחזור, כ-29.5 מיליון שקל תהפוך לסדרה להמרה.  

 

רועי לוסטרניק, מבעלי השליטה הקודמים בחברה (שאחזקותיו עברו לידיה של ורדה בורשטיין) יוותר על חוב החברה כלפיו בהיקף של 1.2 מיליון שקל.

  

לדברי פועלים סהר ההסדר המוצע הינו למעשה העברת השליטה למחזיקי האג"ח. "כדאיות מהלך זה" אומרים בפועלים סהר "מתבססת על שמירת החברה כעסק חי ושימורה תוך ציפייה מצד מחזיקי האג"ח לאפסייד עתידי, בין היתר כתוצאה מכניסת משקיע, מימוש החזקות או צמיחה בפעילות החברה והשבחתה". להערכת פועלים סהר ההסדר משקף מחיקה אפקטיבית למחזיקי אג"ח א של 48% מהחוב כלפיהם. לעמת זאת במקרה של פירוק מחזיקי אג"ח א' יזכו למחיקה אפקטיבית של 65% מיתרת החוב.  
בטל שלח
    לכל התגובות
    x