$
בורסת ת"א

נוחי דנקנר בוחן השקעה בחממה הטכנולוגית NGT

יו"ר אי.די.בי אמר באוטובוס המנכ"לים של הנשיא פרס בצפון כי יבחן את ההשקעה בשבוע הבא. פרס: "יש אפליה ממשית במגזר הערבי"

גולן חזני 11:2912.01.10
יו"ר אי. די. בי. נוחי דנקנר, הודיע לפני שעה קלה כי צוות מטעמו יגיע בשבוע הבא לנצרת לבחון השקעה בחממת הטכנולוגי NGT, הכוללת 16 חברות ונהנית מהשקעות של אמריקאים וערבים-ישראלים בלבד. דנקנר הודיע זאת במסגרת ביקור שהוא עורך יחד עם אנשי עסקים שאירגנה לשכת נשיא המדינה שמעון פרס וארגון מעלה. יו"ר אי.די.בי ישב ב"אוטובוס המנכ"לים" שהגיע מתל אביב לסיור בחממה, ליד נשיא המדינה, שמעון פרס.

 

מנהלי החממה ביקשו מהמשקיעים הישראלים להצטרף לרשימה וציינו את העובדה שניתן לגייס עובדים בצפון לחברות הייטק בעלות של 65% מעלות של עובד במרכז הארץ. "יש כאן אלף מהנדסים ערבים שעובדים בחממה", אמרה אינס סעיב, מנכ"ל חברת גליל סופטוור, חברה נוספת במגזר. החברה מספקת תוכנה לחברות בניהן HP וסרגון.

 

שי און, מנכ"ל חברת CA בישראל, אמר כי הוא הראשון שמרים את הכפפה, יממה אחרי שהחברה רכשה את חברת אובליקו הישראלית. און ביקש לגייס 30 מהנדסים ערבים לחברה.

 

פרס למנכ"לים: "קיראו לשלום"

 

"זה הרבה יותר מביזנס, אין שום הצדקה שהמגזר הערבי ירגיש עצמו מקופח מסיבה כלשהי, למרות שאין מדיניות כזאת אני מודע שיש אפליה ממשית במגזר הערבי בו משתכרים בחצי מהמגזר היהודי באותם מקצועות", אמר שמעון פרס במהלך הסיור. הנשיא פרס פנה למנכ"לים באומרו, כי "הבעיה של השלום היא עניין האמון, אני פונה אל המנכ"לים היושבים כאן, בעלי הדעה ובעלי הממון לפרסם מאמרים ולקרא לשלום, הכרזות זה כלום, המעשה הוא החשוב, אם לא נעשה את זה היום, נגיע לנקודת יציאה, מי מהמנכ"לים מתחייב?"

 

"דור מוכשר ומתוסכל"

 

עו"ד עירית תמיר, מנכ"לית קו משווה, אמרה כי "אנו מגדלים דור נוסף מוכשר, משכיל, מתוסכל וממורמר. סיכוייו של אקדמאי ערבי להתקבל למשרה נמוכים פי 5 מאלו של אקדמאי יהודי, בעל אותם כישורים, עפ"י מחקר של מכון ואן ליר.

 

"העובדות והנתונים בתחום מדאיגים מאוד - על אף שמדובר ב-20% מאוכלוסיית אזרחי ישראל, אחוז ההעסקה עומד מקסימום על 4% בתחום ההייטק, והרבה פחות מכך בשאר המגזרים. קיימים כ-15 אלף אקדמאים מובטלים או בתעסוקה בלתי הולמת, ומידי שנה מצטרפים לשוק עוד כ-3,000 שמתקשים להשתלב במקצועם".

 

בסיור שנערך הבוקר השתתפו גם אורנה סבר, מנכ"ל מנפאואר; דויד פורר יו"ר ניאופרם; יזם ההייטק יוסי ורדי; יו"ר נטפים וגיוון אימג'ינג ישראל מקוב; יו"ר דיסקונט יוסי בכר; יו"ר אסם, דן פרופר; מנכ"ל החברה לישראל, ניר גילעד; צבי זיו יו"ר מעלה, ומנכ"ל בנק הפועלים לשעבר; רונית פישמן, בתו של אליעזר פישמן.

 

החממה הטכנולוגית NGT נוסדה בחודש יולי 2002 וממוקמת בעיר נצרת. מטרת החממה הטכנולוגית היא לעודד יזמות בתחומי הטכנולוגיה והביוטכנולוגיה בתמיכתו של המדען הראשי. מעבר לכך, זהו שיתוף הפעולה הראשון בענף מצידם של אנשי עסקים יהודים וערבים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x