$
שווקי חו"ל

יצרניות הערך של שנת 2009 במדד ה-S&P 500; פורד שבה השקיע גיל אגמון עם תשואה של 309%

הייתה זו השנה של מניות הפיננסים ולא רק של סיטי, גולדמן זאקס ובנק אוף אמריקה. הכוכבת של המדד היא XL Capital עם תשואה של 389%

שהם לוי 09:1022.12.09

אחרי השנה ההפכפכה שרשמו שוקי המניות בכל רחבי העולם – המשך מגמת הירידות עד לתאריך ה-9 במרץ – ולאחריו אחד ממהלכי העליות המשמעותיים ביותר בעשורים האחרונים מגיע הזמן לספור את הכסף שעשינו. חלק יעשו זאת במדרגות עם מימושים בניירות ערך – וחלקנו יעשה זאת כשהתשואות עדיין צבורות.

 

בינתיים כל מה שנותר הוא לבדוק אילו מניות כיכבו בוול סטריט עם תשואות חלומיות וכמו תמיד יש גם סיפור על הצלחה ישראלית, לא בניהול של חברה, אלא דווקא מהשקעה מוצלחת. במרקטוואץ' אספו את עשרת המניות הטובות במדד ה-S&P 500 והרי הרשימה לפניכם:

 

XL Capital (סימול: XL) – עזבו אתכם מבנק אוף אמריקה, סיטיגרופ והגדולות. ההצלחה של השנה בסקטור הבנקאות הפיננסים היא XL Capital שרשמה תשואה של 389% מתחילת השנה.

 

Tenet Healthcare (סימול: THC) – המניה גמעה מהלך של 322% מתחילת השנה. לפי השם לא קשה לנחש שעיקר הפעילות שלה הוא בתחום הבריאות. החברה ביצעה מהלך התאוששות מרשים עם שני רבעונים של צמיחה.

 

Ford Motor (סימול: F) - יש ישראלי אחד שמחייך כל הדרך אל הבנק אחרי המהלך המרשים של מניית פורד. אחת הניצולות היחידות מהקריסה הקולוסאלית של ענף הרכב האמריקאי. גיל אגמון מנכ"ל דלק רכב, הימר ונכון. ההימור הזה הביא עימו תשואה של 309% מתחילת השנה. בחודש דצמבר דיווחה החברה כי היא מכרה בחודש נובמבר יותר מכוניות מאשר בשנה שעבר – אגב התאוששות הביקושים הייתה גורם מכריע בכך.

מה דעתך על מניית דלק רכב:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בתחילת השנה חשפנו ב"כלכליסט" כי ההשקעה של אגמון בדלק רכב לא הייתה רווחית במיוחד. אבל בתום השנה הזו אין ספק שההימור הצליח.

 

Genworth Financial (סימול: GNW) – שוב זה סקטור הפיננסים שהיה גם הבולט בתשואה החיובית במדד S&P 500. תשואה של 297% היא מכובדת מאוד. החברה דיווחה על רבעון שלישי רווחי מאוד אחרי שמוקדם יותר השנה נסחרו במחיר של כ-3 דולר.

 

Wyndham Worldwide (סימול: WYN) - תשואה של 220% ממלונות נשמעת חלומית בשנה של מיתון ומשבר נדל"ן מהחמורים שהיו אי-פעם. רווחיות גבוהה שרשמה ברבעון השלישי הכתירו אותה לאחת מיצרניות הערך של השנה החולפת במדד 500 החברות בעלות שווי השוק הגבוה בארה"ב.

 

Freeport-McMoRan Copper & Gold (סימול: FCX) – בשנה שבה מחיר הזהב שובר מידי יום שיאים של כל הזמנים קשה שלא למצוא ברשימה המכובדת גם חברות כריית זהב ומתכות. תשואה של 213% משויכת לחברת הכרייה שהצליחה להרוויח ובגדול מהגאות המחודשת במחירי הסחורות.

 

Expedia (סימול: EXPR) – חברה שהרוויחה מהזמנות חופשות באינטרנט וגרפה נתח שוק מכובד מול המתחרים. תשואה של 196% מתחילת השנה.

 

Priceline.com (סימול: PCLN) – תשואה של 196%. אחרי התפוצצות בועת האינטרנט אף אחד לא האמין שמכרזי חופשות וטיסות באינטרנט יכולים לייצר תשואה שכזאת במיוחד אחרי החברה בקושי שרדה את המשבר הקודם.

 

CB Richard Ellis (סימול: CBG) – תשואה של 195% מייעוץ שירותי נדל"ן מלמדת שיש גם מי שהרוויחו מהמשבר. אחרי שהמשקיעים לא היו סלקטיביים בשנה החולפת הגיע תורם של המומחים לברור את הנכסים עבור הלקוחוץ רק לאחרי זכתה החברה בחוזה למכירת 17 מגדלי משרדים ממדינת קליפורניה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x