$
שווקי חו"ל

לא בא בקלות: הנפקת המניות של איזיצ'יפ נסגרה במחיר הנמוך ב-16% ממחיר הבורסה

המחיר בהנפקה נקבע על 10.5 דולר למניה. בעלי העניין בחברה ישלשלו לכיסם 31.6 מיליון דולר ממכירת המניות

שניר הנדלר 16:2417.12.09

חברת השבבים הישראלית, איזיצ'יפ סמיקונדקטור דיווחה היום (ה') את מחיר ההנפקה והצעת הרכש עבור מניותיה. לאחר שדיווחה אתמול על מכירה של כ-3.8 מיליון מניות, מתוכם כ-700 אלף מהמניות בהנפקה והיתרה (3.1 מיליון) הוצאו למכירה על ידי בעלי העניין הוותיקים בחברה – קרנות הקשורות לגולדמן זאקס ול-JK&B. החברה בניהולו של אלי פרוכטר הודיעה היום כי מחיר המניה נקבע על 10.5 דולר למניה. סכום זה משקף ירידה של 16% מתחת למחיר נעילת המסחר בת"א אתמול.

 

במסגרת ההנפקה צפויה איזיצ'יפ לגייס כ-7.2 מיליון דולר. בכסף זה מתכננת החברה להשלים את רכישת הבעלות המלאה על החברה-הבת, ותמורת ההנפקה תסייע ברכישת אופציות אלו. בעלי העניין צפויים להכניס לכיסם 31.6 מיליון דולר.

 

איזיצ'יפ העוסקת בפיתוח מעבדי רשת להעברת נתונים במהירות גבוהה, מפתחת את המעבדים שלה עבור נתבים גדולים המותקנים במרכזיות של ספקיות שירותי תקשורת.

 

בחברה בניהולו של פרוכטר העריכו כבר בעבר, כי בשלב מסוים יבקשו בעלי העניין הוותיקים להסתיע בחברה לצורך מימוש אחזקותיהם בה. בראיון שהעניק ל"לכלכליסט" בשנה שעברה, העריך פרוכטר: "שתי הקרנות כנראה ימכרו את המניות בצורה מסודרת בשוק, בטח באמצעות הפצה מרוכזת של בנק השקעות. אף אחת מהן לא תנסה לעשות הצפה בשוק, כי זו כמות מאוד גדולה של מניות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x