שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

ג'ים רוג'רס: "צריך לפקח על הפד ואחר כך לסגור אותו"

המשקיע האגדי תוקף במילים חריפות את הפדרל ריזרב: "זה בלתי נתפס שהם לא מפוקחים - בוודאי יש להם מה להסתיר" אמר רוג'רס והוסיף "הבנק הולך לחסל את עצמו"

סוכנויות הידיעות 22:3710.12.09
ג'ים רוג'רס חוזר לתקוף את הפדרל ריזרב. המשקיע הנודע הביע תמיכה בהצעתו של חבר הקונגרס האמריקאי רון פאוול לפקח (Audit) על הפדרל ריזרב. הבנק המרכזי האמריקאי אינו מפוקח על ידי אף גוף בארה"ב וספריו חסויים.

 

"זהו המוסד היחיד בעולם שאני מכיר שאפילו לא צופה להיות תחת בדיקה" אמר רוג'רס, "זה בלתי נתפס בעיני שהם טוענים שאין סיבה טובה לפקח על הבנק המרכזי – זו הסיבה שהם כנראה עושים משהו לא נכון ויש להם מה להסתיר".

 

"אנו לא צריכים את הפד" גער רוג'רס בתקיפות בשיחה שקיים עם פאוול, "הוא מאמלל את חיינו. הוא מדפיס כסף שאנו נצטרך לשלם אותו בעתיד וכאשר מדובר במספרים כאלה גדולים זה ברור שנסתבך מכך בעתיד".

 

רוג'רס מציין בדבריו כי אין צורך בבנק מרכזי ולראיה הפדרל ריזרב הוא הבנק המרכזי השלישי בתולדות ארה"ב. קדמו לו הבנק ב-1791 שפורק אחרי 20 שנה והבנק ב-1816 שגם פורק אחרי 20 שנה. הפדרל ריזרב הוקם בשנת 1913.

 

"הפדרל ריזרב הולך לחסל את עצמו" צופה רוג'רס, "ברננקי וגרינספאן עשו טעויות כה רבות שהפד צפוי להיעלם. "זה עלול להיות כואב עכשיו, אך עדיף לגלות עכשיו שהם פושטי רגל מאשר בעוד 10 שנים שיובילו לעוד 10 שנים של שיגעון בשל החוב האדיר שהם מכניסים אותנו אליו" הוא ציין.

 

העצות של רוג'רס לבנק ישראל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x