$
בורסת ת"א

קרן יורק מוכרת את פסגות לקרן אייפקס; פועלים ולאומי יממנו הרכישה

העיסקה אמורה להיחתם היום בערב ותתבצע לפי שווי של כ-3.1 מיליארד שקל. מנכ"ל אייפקס ישראל אמרה למקורביה כי מנכ"ל פסגות, רועי ורמוס, יישאר בתפקידו

הדר רז וגולן חזני 11:3010.12.09

עסקת מכירת בית ההשקעות פסגות יוצאת לדרך: קרן אייפקס וקרן יורק צפויות היום בערב לחתום על העסקה לרכישת אחזקות יורק (56.5%) וקרן פליינפילד (16.5%) לפי שווי של יותר מ-3.1 מיליארד שקל. קרן מרקסטון, שמחזיקה ב-24% מפסגות, לא תצטרף ככל הנראה בשלב זה לעסקה.

 

אייפקס תממן כמחצית מרכישת פסגות בהון עצמי, ותקבל מימון של המחצית האחרת מקונסורציום בראשות בנק הפועלים ובנק לאומי. כך נודע ל"כלכליסט". הקרן סיכמה את המימון עם הבנקים עקרונית עוד לפני חתימת העיסקה עם יורק. העיסקה נסגרה בלחיצת יד לפנות בוקר היום (ה') במשרדו של עו"ד דוד חודק.

 

במקביל, אמרה זהבית כהן, מנכ"ל אייפקס ישראל, למקורביה כי אין כוונה להחליף את מנכ"ל פסגות רועי ורמוס. ורמוס צפוי להמשיך בתפקידו, ובאייפקס מעריכים את פעילותו למען החברה עד כה.

 

קרן יורק הנה קרן השקעות פרטית ‭(Private Investment Fund)‬ מהגדולות בארצות הברית. הקרן נוסדה ב‭,1991-‬ ומנהלת כיום נכסי השקעות בהיקף של יותר מ‭16-‬ מיליארד דולר.

 

בספטמבר 2006 רכשה יורק את הבעלות המלאה על פסגות מבנק לאומי במחיר של ‭1.28‬ מיליארד שקל, ששיקף אז שיעור של ‭4.75%‬ מסך הנכסים המנוהלים של פסגות.

 

מדובר בשווי הגבוה ביותר שקיבל גוף בנקאי תמורת פעילות קרנות הנאמנות שלו, שנמכרו בעקבות המלצות ועדת בכר להפריד את פעילות הגמל וקרנות הנאמנות מהבנקים.

 

מחצית מהעסקה מומנה אז על ידי בנקים מקומיים, כך שבפועל שילמה יורק מקופתה רק כ‭600-‬ מיליון שקל. בזמן חתימת העסקה ניהל בית ההשקעות פסגות-אופק 26 מיליארד שקל, מתוכם ‭18.5‬ מיליארד שקל בקרנות נאמנות.

 

פסגות הוא בית ההשקעות הגדול בישראל ומנהל נכסים בהיקף של יותר מ-120 מיליארד שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x