בורסת ת"א

מנכ"ל לידקום עופר בלוך התפטר מתפקידו - מונה למנכ"ל נייר חדרה

לאחר שעזב את נטפים אחרי חצי שנה, עופר בלוך עוזב את לידקום אחרי ארבעה חודשים בלבד. דירקטוריון החברה: "לא נוכל להתנהל החל מהרבעון הראשון של 2010"

ענת ציפקין 08:5224.11.09

פחות מכמה שבועות לאחר שנחתם מתווה הסדר להצלת חברת התקשורת לידקום, נראה כעת כי החברה תתקשה להמשיך לשרוד. אמש דיווחה החברה לבורסה כי דירקטוריון החברה בחן את ההתפתחויות במצב עסקיה ומצבה הכספי, והחליט כי החברה אינה יכולה להמשיך ולנהל את עסקיה החל מהרבעון הראשון של 2010. בתוך כך, הודיע מנכ"ל לידקום עופר בלוך כי החליט להתפטר מתפקידו.

 

בלוך מונה למנכ"ל נייר חדרהמקבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר.

 

בלוך נכנס לתפקיד המנכ"ל רק בקיץ האחרון. יחד עם זאת הביע בלוך נכונות להמשיך לעבוד בחברה למשך תקופה נוספת על מנת ליישם את תוכנית החרום העסקית המוצעת של הנהלת החברה לשנת 2010, במידה ויימצא לתוכנית זו מימון. למעשה, הסיבה העיקרית שבעטיה לא מצליחה לידקום להתרומם ולהוציא לפועל את מתווה ההסדר שנחתם בינה לבין הבנקים ומחזיקי האג"ח הוא הקושי שלה לקבלת מימון להמשך פעילותה השוטפת מצד הבנקים.

 

חוסר יכולתה של לידקום להשיג לעצמה קווי אשראי למימון פעילויותיה גרמו לביטול פרוייקטים מתוכננים אותם אמורה היתה החברה לבצע, ומנעו ממנה להשתתף במכרזים בין לאומיים עקב המחסור בערבויות בנקאיות, שכן לידקום היא חברה פרוייקטלית.

 

מחרתיים תקיים החברה ישיבת דירקטוריון נוסף, בה תחליט על המשך תפקידו של הדירקטוריון. עוד הודיעה לידקום כי להערכתה אין מקום כרגע למנות מנכ"ל חדש ולאשר תוכנית עסקית חדשה על ידו בטרם הושגה הסכמה על נושאי המימון של החברה עם הבנקים ומחזיקי האג"ח

 

לידקום חייבת לבעלי האג"ח כ-21 מיליון דולר, ולבנקים כ-43 מיליון דולר. את הרבעון האחרון סיימה כשלדוחותיה מוצמדת הערת עסק חי, כלומר המשך קיומה מוטל בספק, זאת בגלל גירעון של 1.7 מיליון דולר בהון החוזר, וגירעון בהון העצמי של 10.3 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x