$
המלצות ואזהרות

מעלות מעבירה את דירוג החוב של RGI לרשימת המעקב עם השלכות שליליות

החברה הפעילה בעיקר במוסקבה מדורגת BBB פלוס. ירידת דירוג ל-BBB מינוס מהווה עילה לפירעון מיידי של אגרות החוב

ענת ציפקין 11:4109.11.09

חברת הדירוג מעלות הכניסה את אגרות החוב של RGI, העוסקת ביזמות של פרויקטים נדל"ניים למגורים, מסחר ומשרדים בעיר מוסקבה ובסביבתה לרשימת מעקב שלילית. "המשך המשבר בשוק הרוסי משליך על התקדמותה בפרוייקטים היזמיים ועל תוצאותיה הכספיות של החברה" כותבים האנליסטים אלעד רגב ועמרי

שטרן ממעלות. אגרות החוב של RG I מדורגות BBB פלוס.

 

להערכת מעלות, ההתאוששות האיטית של שוק הנדל"ן הרוסי מקשה מאוד על החברה להוציא אל הפועל את תוכניתה העסקית המקורית. ברבעון האחרון של 2008 החליט דירקטוריון החברה על שינוי אסטרטגיה אשר כלל בין השאר הקפאת התמקדות בפרוייקטים והמשיך קידום היתרים בלבד.

 

מעלות מציינת כי דוחות המחצית הראשונה של 2009 אכן נראים טוב יותר מהדוחות השנתיים של 2008 אך החברה עדיין מציגה תזרימי מזומנים שליליים. "אנו רואים בחיוב את החלטתה לצמצם את פעילותה בזמן המשבר, אך דחיית פרוייקטים הביאה אותה למצב בו אין לה מלאי דירות למכירה והפרויקט היחיד שבבניה צפוי להסתיים במהלך 2010" מציינים במעלות.

 

לפיכך, לא צפויים לחברה פרוייקטים האמורים להסתיים לפני שנת 2012, ובהתאם לכך, מצב זה עשוי ליצור גם בהמשך קושי על החברה לראות תוצאות פיננסיות ותזרימי מזומנים התואמים את רמת הדירוג הנוכחית. יש לציין כי על פי תנאי איגרות החוב, הפחתת הדירוג בשתי דרגות (ל- BBB מינוס) מהווה עילה לדרישת פירעון מיידי של האיגרות.

 

להערכת מעלות לחברה אין בעיית נזילות בטווח הזמן הקרוב. חלויות החברה לשנה הקרובה כוללות תשלום של כשליש מקרן האג"ח (כ-8.5 מיליון דולר), כאשר לחברה בקופה כ-15 מיליון דולר. בשלהי 2006 הונפקה RGI בבורסת AIM בלונדון לפי שווי של 611 מיליון דולר, אולם בעקבות המשבר הכלכלי קרסה מניית החברה והיא נסחרת בשווי של כ־229 מיליון דולר בלבד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x