שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

רוני שטרנבך הפך לבעל עניין בפועלים אי.בי.אי

עילדב שבשליטת שטרנבך הגיעה אתמול לאחזקה של 5% בחברת החיתום. הערכות: תמשיך לרכוש מניות בשוק

גולן חזני 08:2105.11.09

חודש לאחר שניהל מו"מ שלא צלח לרכישת מניותיו של יואב קפלן בפועלים אי.בי.אי, נהפך רוני שטרנבך לבעל עניין בחברת החיתום. בדיווח של חברת החיתום אתמול נמסר כי עילדב, חברת האחזקות שבשליטת שטרנבך, הגיעה לאחזקה של 5% בפועלים אי.בי.אי. שווי המניות שנרכשו במסחר, וכנראה גם מגופים מוסדיים, עומד על 6.7 מיליון שקל.

מה דעתך על מניית פועלים איביאי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

ב־24 בספטמבר דווח ב"כלכליסט" על המו"מ שמנהלת עילדב לרכישת מניותיו (8.5%) של קפלן. על פי הערכות, המו"מ לא התגבש לעסקה בגלל מבנה השליטה המורכב, שכולל את בית ההשקעות אי.בי.אי, ובאופן לא פורמלי גם את בנק הפועלים, אם כי בין הצדדים אין הסכם הצבעה. בסופו של דבר רכש אי.בי.אי את מניותיו של קפלן, והגדיל את אחזקותיו בחברת החיתום ל־34.4%. בנק הפועלים מחזיק 19.9%.

 

עילדב הציבורית היא בעלת אחזקה יחידה כיום (41.2%) בחברת המכשור הרפואי מדטכניקה. שטרנבך, יו"ר החברה, שימש עד לאחרונה שותף בקרן ההשקעות IEL, ולפני כן בנקאי השקעות בכיר שהתמחה במיזוגים וברכישות בבנקי ההשקעות בר סטרנס ודויטשה בנק. העניין שלו בתחום החיתום טבעי, אולם אחזקה של 5% בלי הסכם שליטה היא אחזקה בעלת ערך פיננסי בלבד.

 

עם זאת, ההערכות הן כי עילדב תמשיך לרכוש מניות בשוק, כדי להגיע לאחזקה מהותית יותר בחברה. הפועלים מוגבל בהגדלת אחזקותיו, שכן שיעור האחזקות של פועלים שוקי הון היה עולה ליותר מ־20%, וכך היו חלות על פועלים אי.בי.אי מגבלות במתן שירותי חתם מתמחר בהנפקה לתאגידים שיתרת חובם לבנק הפועלים עולה על 15% מהתחייבויותיהם הפיננסיות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x