בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט": כלל ביטוח לא תשתף פעולה עם החברה לישראל בהצבעה על ההסדר בצים

כלל ביטוח החליטה להצהיר על עניין אישי בהצבעה על אישור הסדר האג"ח של צים. המשמעות: לחברה לישראל אין רוב מיוחד לאישור תוכנית ההבראה של צים; אם לא יימצא פתרון אלטרנטיבי במהרה – צים לא תוכל להמשיך להתקיים כעסק חי

סיון איזסקו 10:4403.11.09

מבדיקת "כלכליסט" מול הגופים המוסדיים עולה כי אם המשקיעים המוסדיים לא ישנו את אופן הצבעתם בדקה התשעים - הרי שלא יושג הערב רוב מיוחד באסיפת בעלי המניות של החברה לתוכנית ההבראה לצים.

 

אקסלנס, אליהו ביטוח, אנליסט, הראל פיא, אונ' ירושלים, בנק מסד, מגדל קרנות נאמנות, מנורה מבטחים, מיטב, כלל פיננסים קרנות נאמנות ופסגות יצביעו נגד תוכנית ההבראה לצים, כך נודע ל"כלכליסט".

 

מנגד הפניקס מגדל ביטוח, איילון, הראל ביטוח יצביעו בעד התוכנית ההבראה - אולם יצהירו במקביל על עניין אישי. יודגש כי כלל ביטוח, המחזיקה ב-3% ממניות החברה לישראל, לא מתכוונת להעתר לבקשה של החברה לישראל כי כלל תצביע באסיפה כאילו אין לה עניין אישי באישור העסקה.

 

המשקיעים הזרים המחזיקים בכ-1.9% ממניות החברה לישראל מתכוונים להצביע בעד מבלי להצהיר על עניין אישי בהצבעה.

 

התוצאות האסיפה הערב צפויות להיות דומות לאלו שהתקבלו באסיפה הקודמת של החברה לישראל שהתבקשה לאשר את השלב הראשון בתוכנית - כלומר צפוי כי תושג תמיכה של כ-2% מבעלי המניות שאין להם עניין אישי ויותר מ-6% מבעלי המניות יצביעו נגד (מי שמצביע נגד נחשב כמי שאין לו עניין אישי). כלומר מתוך כ-8% מבעלי המניות שיספרו כמי שאין להם עניין אישי, לחברה לישראל יש תמיכה של פחות מ-25% מבעלי המניות ללא עניין אישי בעוד שהיא זקוקה לתמיכה של שליש.

 

הערכות הן כי גם ראשי החברה לישראלמודעים בשעה זו לתוצאות ההצבעה שצפויות הערב, וינסו להוביל בשעות הקרובות מהלכים שיאפשרו את הצלתה של חברת הספנות צים - דרך שיכנוע הקולות. נכון לעכשיו, מצבה הפיננסי של צים לא יאפשר לה להמשיך לפעול כ"עסק חי" מבלי שימצא פתרון מיידי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x