בורסת ת"א

השינויים של אלוביץ' בבזק: ימנה עצמו ליו"ר, רודב יפרוש, סטלה הנדלר תקודם

בעקבות העסקה ימונה ככל הנראה אור אלוביץ', בנו של שאול, לדירקטור בבזק. גם אילן גרינבוים מנכ"ל יורוקום, יקודם לתפקיד בכיר בבזק. מנכ"ל yes רון אילון ישאר בתפקידו.

גולן חזני 09:0426.10.09

יום לאחר ההודעה הרשמית על השלמת עסקת הרכישה של בזק התפנו כל המעורבים, הן בקבוצת אלוביץ' והן בבזק ובחברות־בנות שלה, לעסוק בשאלות החשובות באמת: מי יתקדם לתפקיד בכיר יותר? מי יישאר על כיסאו? ומי ייאלץ לפנות את מקומו?

 

אלוביץ' עתיד למנות את עצמו ליו"ר בזק. השם הראשון שעתיד לעורר סביבו עניין רב הוא סטלה הנדלר, מנכ"לית סמייל 012. הנדלר נתפסת כאחת מדמויות המפתח בכל סבב מינויים עתידי. היא נחשבת לאחד המנכ"לים המקצועיים והמוערכים בשוק התקשורת בכלל, ועל ידי אלוביץ' — שקיבל אותה מחברת קווי זהב שרכש מאליעזר פישמן — בפרט. כאשר התמודד אלוביץ' על רכישת פרטנר הוזכר שמה של הנדלר כמי שמועמדת לשמש בתפקיד בכיר בהנהלת החברה.

 

גיל שרון, מנכ"ל פלאפון. ככל הנראה יוחלף גיל שרון, מנכ"ל פלאפון. ככל הנראה יוחלף צילום: אוראל כהן

אמנם עסקת בזק נעשתה "מעל לראש" של הנדלר, שלא טיפלה בה, אלא טופלה ישירות בידי בעל השליטה, אבל בכל אופן מקומה בתפקיד בכיר מובטח. סמייל 012 עתידה להימכר על ידי אלוביץ' כדי לקבל אישור רגולטורי לעסקת בזק, ובמקרה כזה ייתכנו שני תסריטים. בראשון, שלפיו פרטנר תהיה זו שתרכוש את הפעילות של סמייל 012, תקודם הנדלר לתפקיד ניהול בכיר ולפי הערכות אף תחליף את מנכ"ל בזק הנוכחי אבי גבאי, שיסיים את תפקידו בחברה. אפשרות נוספת היא שגבאי ישאר בבזק בתפקיד אחר. לפי התסריט השני, שבמסגרתו ירכוש גורם אחר את הפעילות של סמייל, הרי שאותו גורם עשוי להתעקש שכחלק מהעסקה הוא יקבל גם את הנדלר, לפחות לתקופה הראשונה, ואז יישאר גם גבאי בתפקידו לפחות עוד שנה־שנתיים.

 

שאלה אחרת היא זו של מעורבות ילדיו של אלוביץ' בתפקידים שונים בבזק. בסביבתו של אלוביץ' מעריכים כי בנו אור, מי שמוזכר לא פעם כיורשו ומי שהשתתף במשא ומתן, ימונה לדירקטור בבזק בתקופה הקרובה. אור אלוביץ' מכהן כיום כדירקטור בחברות סאטקום מערכות אי.אר.ג'י.אי שבשליטת שאול אלוביץ'. גם שאול אלוביץ' עצמו עשוי להתמנות כיו"ר. גורמים אחרים ששמם מוזכר כמועמדים להצטרף לדירקטוריון בזק הם מסביבתו הקרובה של אלוביץ', בהם עו"ד עמיקם שורר המלווה אותו שנים רבות, עליזה שלוש ואישים אחרים.

 

מה דעתך על מניית בזק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מי שככל הנראה לא ימשיך לשמש בתפקידו בבזק הוא היו"ר הנוכחי שלמה רודב, שחתום על הישגיה של החברה בשנים האחרונות. רודב, שבתקופה האחרונה שבה נשלטה בזק בידי קבוצה המורכבת משלושה גורמים, נחשב יו"ר דומיננטי ומשמעותי, ואמור לסיים את תפקידו. עם זאת, הדבר לא יקרה כעת, אלא רק בעוד כחצי שנה, לאחר השלמתה של העסקה. את מקומו עתיד לתפוס ככל הנראה אלוביץ' עצמו.

 

עוד שינויים פרסונליים הצפויים בקבוצת בזק תחת שרביטו של הבעלים החדש כוללים את חברת פלאפון, שבה לפי הערכות יסיים המנכ"ל גיל שרון את תפקידו ויוחלף בידי אילן גרינבויים, מנכ"ל יורוקום — יבואנית מכשירי הסלולר של נוקיה מקבוצת אלוביץ'.

 

מי שאמור להישאר בתפקידו אף שבינו לבין אלוביץ' יש משקעי עבר הוא מנכ"ל חברת שידורי הלוויין yes רון איילון. בעבר היה אלוביץ' אחד המתנגדים הבולטים לתוכנית האופציות שביקשה בזק להעניק לאיילון, אולם אלוביץ' מעריך את איילון ככל הנראה על רקע קשרי העבודה שנוצרו ביניהם, וצפוי שהוא ישאירו בתפקידו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x