בורסת ת"א

לידקום: פוטר סמנכ"ל שיווק ומכירות

הרקע לפיטוריו של מייקל קלתאי - בימים הקרובים יובא הסדר החוב המתוקן בין לידקום לבעלי האג"ח שלה והבנקים להצבעת מחזיקי האג"ח

ענת ציפקין 10:5818.10.09

חברת לידקוםהודיעה הבוקר (א') כי מייקל קלתאי, סמנכ"ל שיווק ומכירות בחברה, יסיים את תפקידו. מהודעת החברה עולה כי כהונתו בתפקידו הנוכחי תסתיים ב-15 בדצמבר, וכי סיבת עזיבתו היא פיטורין. נוסף על כך מדווחת החברה כי היא בוחנת את אפשרות העסקתו כיועץ.

 

לידקום נמצאת בימים אלו בעיצומו של הליך אישור מתווה הסדר החוב בינה לבעלי האג"ח שלה והבנקים המלווים. ההסדר הובא בשבוע שעבר לדיון באסיפת מחזיקי האג"ח של החברה, ולאור בקשת הנציגות, התקיים לאחר הדיון סבב שיחות נוסף בין נציגות מחזיקי האג"ח לבין החברה ונציג הבנקים המלווים, שלאחריו הוכנסו במתווה ההסדר תיקונים קלים.

 

ההסדר המתוקן יובא להצבעת מחזיקי האג"ח בימים הקרובים. כחלק מההסכם, יתחייבו מחזיקי האג"ח שלא לדרוש את פירעונן המיידי של האג"ח ואף לדחות את מועדי הפרעון של חובותיה של לידקום כלפיהם עד סוף 2010. בתוך כך תשלם לידקום רק את הריבית.

 

למעשה, מסכימים מחזיקי האג"ח לתת לחברה את השקט הדרוש לה על מנת שתמשיך לפעול כעסק חי ותייצר הכנסות. נכון לסוף הרבעון השני חייבת לידקום לבעלי האג"ח כ-21 מיליון דולר, ולבנקים כ-43 מיליון דולר. כחלק מההסכם, צפויים הבנקים להעמיד ללידקום מסגרת ערבויות חדשה, אשר תיגדל באופן הדרגתי עד ל-11 מיליון דולר בסוף 2010. כנגדם תתחייב לידקום להפקיד בפיקדון אצל הנאמן סכום שישתווה לגובה הערבויות שייתנו הבנקים.

 

את הנהלת לידקום ייצגו באסיפת בעלי האג"ח יו"ר החברה יצחק אנגל, ומנכ"ל לידקום שנכנס לתפקידו רק לפני חודשיים, עופר בלוך.

 

בשנה וחצי האחרונות עברה לידקום לא מעט זעזועים ניהוליים, כששיאם התפטרותו של המנכ"ל הקודם אריק אלקלעי, ביוני האחרון. הבעיות הכספיות מהן סובלת החברה הביאו אותה לבצע תוכנית הבראה מאסיבית, כשלצידה החלה הנהלת לידקום להביא להנהלה שחקני חיזוק בולטים. במאי 2008 מונה כיו"ר יצחק אנג'ל, לשעבר מנכ"ל ליפמן שנמכרה לוריפוןהאמריקאית, ובדצמבר הצטרף לדירקטוריון יעקב פרי, לשעבר מנכ"ל סלקום ויו"ר מזרחי טפחות. במאי השנה חוזק הדירקטוריון בשכי גרליץ, מנכ"ל נס טכנולוגיות, שבעבר כיהן כשותף בקרן אייפקס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x