שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
המלצות ואזהרות

תאגידי אמריקה חוששים מהדולר החלש

מנכ"ל אופיס דיפו: היחלשות הדולר פוגעת באמינות שלנו והדפסת הכסף של ברננקי מגדילה את הסיכון לאינפלציה"

סוכנויות הידיעות 20:3616.10.09

מנהלי החברות הגדולות בארה"ב חוששים שהיחלשות הדולר מכרסמת באמינות של ארה"ב ברחבי העולם, מאיצה את האינפלציה ופוגעת בכלכלה הגדולה בעולם.

 

הדולר נחלש לשפל של 14 חודשים; בעוד שדולר חלש הופך את מוצרי ארה"ב לזולים בחו"ל, הרי שדולר אנמי משדר סימני מצוקה. "הסוגייה היא

פיחות של המטבע והחשש שזה מכרסם באמינות שלנו ברחבי העולם", אמר מנכ"ל אופיס דיפו סטיב אודלנד בראיון לרויטרס בכינוס מועצת העסקים בצםון קרוליינה.

 

מנהלים אחרים טענו שהאצת ההוצאה הממשלתית על בריאות ועדיפויות אחרות עלולה להאט את התאוששות הכלכלה. נוכח הדפסת הכסף של הפדרל רזרב, שמנסה לתמוך בשווקים הפיננסים, הסיכון האינפלציוני גובר.

 

"יש לי חשש מוצק שאם לא נשנה את האסטרטגיה הנוכחית נראה אינפלציה וירידה נוספת בדולר" אמר מנכ"ל פרוקטור & גמבל פיטר דרבי.

 

"המהלך הנוכחי של הדולר הוא אינדיקציה מוקדמת לכך שבעולם בורחים מהמטבע שנחשב למקלט לשמירת ערך. עלינו לחזור לאחריות פיסקלית", הוא הוסיף. המטבע האמריקאי היה תחת לחץ בצל ציפיות שהריביות בארה"ב ייוותרו נמוכות לזמן מה. ריביות נמוכות מפחיתות את האטרקטיביות של הדולר ומסיטות את ההשקעות למטבעות אחרים בעולם, מסוכנים יותר.

 

עם זאת, יש לחולשת הדולר גם צדדים טובים, למשל לייצוא האמריקאי: "ההטבה הגדולה ביותר לעסק שלנו היא הדולר החלש", אמר ג'יימס גודנייט, מנכ"ל בית התכנה SAS, ש-65% מהכנסתה בחו"ל כך שחולשת הדולר מול היורו הגדילה את רווחיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x