• תפריט
המלצות ואזהרות

האם מכירות האייפון יאכזבו את המשקיעים ביום שני?

יאיר ריינר מאופנהיימר מתקשה להאמין שאפל תדווח על מכירת 6 מיליון אייפונים ברבעון, כשהציפיות הן ל-7 מיליון לפחות

סוכנויות הידיעות 19:0816.10.09

בהשוואה לתחזיות אופטימיות ממתחרותיו, ההמלצה ששיגר היום יאיר ריינר מבית ההשקעות אופנהיימר ללקוחותיו העיבה על הבאזז סביב אפל והאייפון.

 

"אנו מאמינים שאפל תדווח על הכנסות מאכזבות מעט ברבעון הרביעי", הוא כתב וייעץ ללקוחותיו לא לקנות מניות עד שיפורסם הדו"ח ביום שני.

מרכז תשומת הלב של המשקיעים יהיה סביב האייפון. הערכותיו של ריינר למכירות המכשיר היו הנמוכות ביותר בענף - 6 מיליון - ביחס לממוצע תחזיות של 7 מיליון.

 

להערכת ריינר, גם 6 מיליון עשוי להתברר כמשוכה גבוהה עבור החברה: "הרמז הראשון לבעיות היה כאשר ב-9 לספטמבר באירוע האייפוד אפל רמזה ש-3.5 מיליון טלפונים נמכרו כאשר נותרו רק 21 ימים לסוף הרבעון. בדיקות נוספות הראו שהטלפונים אזלו בשווקים כך שמשהו מנע מאפל לעמוד בביקושים. הערכות האנליסטים משקפות מכירות של 3.5 מיליון מכשירים בשבועות האחרונים של הרבעון החולף - קצת אופטימי מדי".

 

עם זאת, ריינר אינו דובי לגבי החברה. הוא ממליץ לקנות מניות בטירוף אם המחיר יירד. "נשתמש בכל נסיגה כהזדמנות לקנות באגרסיוויות לקראת פוטנציאל לרבעון גרגנטואני לאייפון בדצמבר, בהנחה שלא יהיו בעיות עם רכיבים, האצת צמיחת המק עם השקת המקבוק החדש והאייבוק". אפל תדווח על תוצאות הרבעון בסוף המסחר ביום שני.          

בטל שלח
    לכל התגובות
    x