$
שווקי חו"ל

לידקום: הוכנסו במתווה הסדר האג"ח שינויים קלים

בלידקום אומרים כי השינויים שהוכנסו במתווה האג"ח יובאו להצבעת מחזיקי האג"ח בימים הקרובים

ענת ציפקין 09:0416.10.09

מתווה ההסדר שבין לידקום לבעלי האג"ח שלה והבנקים המלווים הובא השבוע לדיון אסיפת מחזיקי האג"ח של החברה. לאור בקשת הנציגות, התקיים לאחר הדיון סבב שיחות נוסף בין נציגות מחזיקי האג"ח לבין החברה ונציג הבנקים המלווים, שלאחריו הוכנסו במתווה ההסדר תיקונים קלים. ההסדר המתוקן יובא להצבעת מחזיקי האג"ח בימים הקרובים.

 

דרישת נציגות מחזיקי אגרות החוב לתיקון המתווה באשר לשינוי מועד תשלומי הריבית, מתשלומים חצי שנתיים לתשלומים רבעוניים, (דרישה המקובלת על ידי החברה) לא אושרה בשלב זה על ידי הבנקים המלווים, והיא תוכרע במסגרת המו"מ להשגת ההסדר הסופי.

 

מתווה ההסדר בלידקום מעורר ענין רב שכן בשונה מהסדרי אג"ח בחברות בורסאיות אחרות, ההסדר בלידקום נרקם במקביל מול הבנקים וגם מול מחזיקי אגרות החוב של החברה . כחלק מההסכם, יתחייבו מחזיקי האג"ח שלא לדרוש את פירעונן המיידי של האג"ח ואף לדחות את מועדי הפרעון של חובותיה של לידקום כלפיהם עד סוף 2010. בתוך כך תשלם לידקום רק את הריבית. למעשה, מסכימים מחזיקי האג"ח לתת לחברה את השקט הדרוש לה על מנת שתמשיך לפעול כעסק חי ותייצר הכנסות. נכון לסוף הרבעון השני חייבת לידקום לבעלי האג"ח כ-21 מיליון דולר, ולבנקים כ-43 מיליון דולר .

 

כחלק מההסכם, צפויים הבנקים להעמיד ללידקום מסגרת ערבויות חדשה , אשר תיגדל באופן הדרגתי עד ל-11 מיליון דולר בסוף 2010. כנגדם תתחייב לידקום להפקיד בפיקדון אצל הנאמן סכום שישתווה לגובה הערבויות שייתנו הבנקים.

 

את הנהלת לידקום ייצגו באסיפת בעלי האג"ח יו"ר החברה יצחק אנגל, ומנכ"ל לידקום עופר בלוך.

 

מקורבים לחברה מסרו כי הנהלת לידקום מקווה שאסיפת בעלי האגח שתתכנס בעוד כמה ימים תקבל את ההחלטה הנכונה, ותאשר את המתווה שיאפשר לחברה להתמודד על פרוייקטים חדשים ולייצר הכנסות נוספות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x