שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

וול סטריט: דאו ג'ונס הוסיף כ-0.5% לשיא של שנה ונותר מעל 10,000 נק'

נאסד"ק עלה ב-0.05% למרות שנוקיה צללה ב-11%. סיטי איבדה 5.2% ובנק אוף אמריקה ירדה ב-2.8%

שהם לוי 22:1315.10.09

המדדים המובילים בוול סטריט ננעלו בעליות שערים קלות למרות שגולדמן זאקס ו סיטיגרופ פרסמו תוצאות טובות מהתחזיות. ענקית הטלפונים הסלולריים, נוקיה עברה להפסד רבעוני מפתיע ומנייתה צללה ב-11%.

 

בשוק הסחורות, הנפט התחזק ב-3.2% אך הזהב נחלש יום שני ברציפות בעקבות התאוששות הדולר מול היורו.

דאו ג'ונס נותר מעל 10,000 נקודות. המדד השלים את הראלי החד ביותר בשבע הרבעונים האחרונים כשזינק אתמול מעל 10,000 הנקודות. המשקיעים מסיטים היום כספים לאיגרות החוב. שוקי האג"ח משכו משקיעים מקומיים וזרים פי 18 ויותר מאשר שוקי המניות, זאת למרות זינוק של 53% משפל של 12 שנים שנקבע בחודש מרץ, כך מראים הנתונים של מורנינגסטאר.

 

מדדים

 

נאסד"ק דאו ג'ונס S&P 500

 

מאקרו

 

מדד המחירים לצרכן בארה"ב עלה ב-0.2% בחודש ספטמבר, בהתאם להערכות הבנק הפדרלי המתמקד במדד ללא מוצרי מזון ואנרגיה, שעלה אף הוא 0.2% בתקופה האמורה. יצוין, כי ההערכות המוקדמות היו לעליות בנות 0.2% ו-0.1% בשני המדדים.

 

רונן מנחם מבנק מזרחי טפחות אמר היום כי "הרושם הכללי המתקבל הוא שסביבת המחירים בארצות הברית אינה מתאוששת ואף פוחתת. כך, בחודש שעבר עלה המדד ב-0.4%. גם התבוננות בעליית המדד ב-12 החודשים האחרונים מראה זאת. המדד הכללי ירד, בתקופה זו, 1.3% ואילו מדד הליבה עלה 1.5% בלבד. נזכיר כי הבנק הפדראלי מעוניין בדרך כלל שמדד זה יעלה בשיעור שנתי שנע בין 1.5% ל-2% ולכן מבחינתו סביבת המחירים גבולית ומטה".

  

מניות במרכז

 

גולדמן זאקס (סימול: GS) דיווח כי הרווח ברבעון השלישי עלה ל-3.19 מיליארד דולר, או 5.25 דולר למניה, לעומת 810 מיליון דולר, או 1.81 דולר למניה ובכך הכה את תחזיות האנליסטים לרבעון.

 

סיטיגרופ (סימול: C), המוחזקת בשיעור של 34% על ידי הממשל האמריקאי מציגה היום לפני פתיחת המסחר רווח של 101 מיליון דולר, גבוה מתחזיות האנליסטים שהעריכו כי הבנק ירשום הפסד. בסיטיגרופ מציינים כי הרווח נובע מפעילות גבוהה יותר בתחום הפקדונות וההלוואות.

 

ואם בבנקים עסקינן, אזי CIT קרובה מאוד להימנע מקריסה ופשיטת רגל בעוד היא שרויה בשיחות עם בעלי החוב לשינוי תמהיל החזר חוב של 29 מיליארד דולר.

 

ישראליות באור הזרקורים

 

קליקסופטוור תשלם 1.5 מיליון דולר במזומן תמורת חברת AiPoint במטרה להרחיב את היצע הפתרונות הגלובליים של החברה בתחום תכנון ושיבוץ עובדים במשמרות. התרומה הצפויה לחברה היא תוספת הכנסות של כמה מיליוני דולרים תוך שנה.

 

חברת פרוטליקס (סימול בבורסת האיימקס של הנאסד"ק: PLX) הודיעה היום על תוצאות חיוביות בניסוי המרכזי שלב 3 בתרופת ה-UPLYSO (taliglucerase alfa או בשמה הקודם prGCD) לטיפול בחולי גושה. סמנכ"ל הכספים של פרוטליקס  אמר בראיון מיוחד ל"כלכליסט" כי החברה קרובה מאוד לאישור של ה-FDA.

 

בחברות ההייטק הקטנות ממשיכים לפנק את הדירקטורים באופציות. מזימון לאסיפת בעלי המניות השנתית של טופ אימג' עולה כי חברת התוכנה הקטנה מתל אביבי מבקשת לחלק לדירקטורים שלה כ-300 אלף אופציות המהות כ-3.5% מהון המניות הנוכחי של החברה. כמו-כן יתבקשו בעלי המניות לאשר את תנאי המנכ"ל שכוללים משכורות בסיסי, תנאים נלווים וכמובן בונוס שנתי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x