$
בורסת ת"א

החקלאים לא קונים אשלג: מוזאיק מציגה צניחה של 91% ברווח הנקי

הכנסות ענקית הדשנים צנחו ברבעון האחרון ב-66%. בתחום הפוספט נרשמה התייצבות בכמויות המכירה, אולם רמות המחירים עדיין נמוכות. כלל פיננסים ברוקראז': "בתחום הפוספט נראה גם אצל כיל התאוששות במכירות - ושחיקה במחירים"

סיון איזסקו 07:5206.10.09

ענקית הדשנים האמריקאית מוזאיק הציגה אתמול (ב'), לאחר סגירת המסחר בוול סטריט, ירידה של 91% ברווח הנקי ברבעון שהסתיים בסוף אוגוסט 2009 לעומת התקופה המקבילה אשתקד. מוזאיק פספסה את קונצנזוס תחזיות האנליסטים, שצפו לחברה רווח של 35 סנט למניה. מוזאיק חתמה את הרבעון המדווח ברווח נקי של 110.6 מיליון דולר, או 23 סנט למניה, בהשוואה לרווח של 1.18 מיליארד דולר, או 2.65 דולרים למניה, ברבעון המקביל אשתקד. הכנסות החברה צנחו ב־66% ל־1.46 מיליארד דולר.

 

מה דעתך על מניית איי.סי.אל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
0% 0% 100%

מוזאיק מכרה כ־0.8 מיליון טונות אשלג לעומת 1.9 מיליון טונות ברבעון המקביל אשתקד. החברה הביעה אופטימיות בנוגע להתאוששות מגזר האשלג בהמשך השנה, אולם למרות זאת לא פרסמה תחזיות לתחום האשלג, וזאת עקב חוסר הבהירות הקיים היום.

 

תוצאות מוזאיק במגזר הפוספט מגלות סימני התייצבות ברמת הכמויות, אולם רמות המחירים עדיין נמוכות. החברה מדווחת על מכירות בהיקף של 2.1 מיליון טונות ברבעון המדווח, בדומה לזה שברבעון המקביל. עם זאת, מחיר המכירה הממוצע עמד על 276 דולר לטונה ברבעון המדווח לעומת מחיר ממוצע של 1,013 דולר לטונה ברבעון המקביל ומחיר של 345 דולר לטונה ברבעון הקודם. לדברי אבירן רביבו, אנליסט מבית ההשקעות כלל פיננסים ברוקראז', "נחזה במגמות דומות בתחום הפוספט, קרי התאוששות יפה במכירות ושחיקה במחירים, גם אצל כיל".

 

 צילום: יפה רזיאל

 

אמיר אדר, מנהל מחקר SELL SIDE במגדל שוקי הון, כתב היום בסקירה שפרסם בתגובה לדו"חות החברה, כי "העובדה כי גם כיום מוזאיק נמנעת עדיין מלספק תחזיות על מגזר האשלג מלמדת יותר מכל על כך שטרם הגענו אל המנוחה והנחלה, ותהליך החזרה לשיווי משקל בשוק האשלג טרם הסתיים".

 

אדר פרסם השבוע המלצת "החזק" למניית כיל, במחיר יעד של 41 שקל, בעוד שמחיר המניה נחתם אתמול ברמה של 45 שקל למניה. "אנו ממשיכים לסבור כי בימים אלה של טרום הסכם עם הסינים יש מקום למשנה זהירות".

 

לדברי אבירן רביבו, "חברות הדשנים ממשיכות לבחון את סבלנות המשקיעים בנוגע ל'התאוששות הגדולה' המובטחת".

 

לדבריו, ההתאוששות של מגזר האשלג אטית וקשה בהרבה מההתאוששות במגזר הפוספט. "חשוב לשים לב לכמות מכירות האשלג - 800 אלף טונות בלבד. מדובר בשיפור קל לעומת מכירות של 600 אלף טונות ברבעון הקודם, למרות הדיבורים על רבעון חזק בברזיל ועל התאוששות בהודו. מחיר המכירה היה נמוך, בעיקר בשל תמהיל מוטה לחוזים למגזר התעשייתי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x