$
בורסת ת"א

בימ"ש לערעורים בניו יורק דחה תביעה של 8 מיליארד דולר נגד תע"א ואלביט מערכות

בעלי מניות מיעוט בחברה בת של השתיים טענו כי תע"א ואלביט פעלו בניגוד עניינים ומשיקולים פטריוטיים ויתרו על עסקאות. הטענות נדחו בערכאה הראשונה וכעת גם בערעור

נעמה סיקולר 10:0301.10.09

בית המשפט לערעורים במדינת ניו יורק דחה תביעת ענק בסך 8 מיליארד דולר נגד התעשייה אווירית ו-אלביט מערכות.

 

מדובר בערעור של בעלי מניות מיעוט בחברת אימג'סט האמריקאית, שבשליטת התעשייה האווירית (46%) ואלאופ של אלביט מערכות (14%). בעלי המניות בהם גם מוריס טלנסקי ששמוע נקשר בחקירת ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, הגישו ביולי 2007 תביעת ענק בארה"ב נגד תע"א, אלביט, אימג'סט עצמה ודירקטורים בחברה שמונו על ידי התעשייה האווירית אולם התביעה נדחתה על ידי בית המשפט. התובעים ערערו על הפסיקה וכעת נדחו בשנית.

 

אימג'סט עוסקת בהפעלת לוויינים ובאספקת צילומי לוויין. בעלי מניות המיעוט בה העלו בשנים האחרונות שורה של טענות נגד התנהלותה של החברה. הם טענו כי התקיים לכאורה ניגוד עניינים בין לוויינים שפיתחה תע"א ללוויינים של אימג'סט והדבר גרם לקבלת החלטות שפגעו באימג'סט ולכן פגעו בהם כבעלי המניות. לטענתם, בשל החברה שבשליטת מדינת ישראל (בעקיפין דרך תע"א) העדיפה שיקולים מדיניים-פטריוטיים על פני אינטרסים עסקיים. בתביעה המקורית למשל היתה טענה כי החברה ויתרה על לקוח גדול - נשיא ונצואלה הוגו צ'אבס, שביקש להשתמש בלווייני החברה משיקולים פוליטיים.

 

באפריל האחרון הגישו בעלי מניות המיעוט באימג'סט תביעה נוספת נגד שתי החברות ונושאי תפקיד בטענות חדשות לנזקים לכאורה במאות מיליוני דולרים שנגרמו לקבוצה, תביעה זו עדיין תלויה ועומדת.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x