$
בורסת ת"א

בלעדי: קרש ההצלה של ניר למפרט: מחזיקי האג"ח של דפי זהב ייהפכו לבעלי מניות

בשבוע הבא תסתיים תקופת החסד שניתנה להסדרת החוב, שנאמד ביותר מ־500 מיליון שקל. לנוכח העובדה כי אין משקיעים שקופצים על המציאה, למפרט מתכנן מתווה שיהיה מוסכם גם על בתי ההשקעות הגדולים וביניהם פסגות, מנורה וכלל

גילעד נס ורחלי בינדמן 11:1122.09.09

הנציגים של בעלי האג"ח של דפי זהב אמורים לאשר בישיבה שתתקיים ביום חמישי את הצעתו של מנכ"ל החברה ניר למפרט, שלפיה מחזיקי האג"ח ייהפכו לבעלי מניות בחברה. כך נודע ל"כלכליסט".

 

בסוף החודש עתידה להסתיים תקופת החסד שקצבו מחזיקי האג"ח לחברה, כדי שזו תגיע להסדר עמם. לנוכח העובדה כי אין בנמצא משקיעים המוכנים לרכוש את הבעלות בדפי זהב, צפויים נציגי מחזיקי האג"ח להמליץ על קבלת מתווה ההמרה שהציע למפרט לפני כשבועיים. עם בעלי האג"ח הגדולים של החברה נמנים מנורה, פסגות, דש וכלל, המחזיקים בנתח של כ־120 מיליון שקל מבין כלל מחזיקי האג"ח.

 

למפרט מחלק מניות

 

לפי הצעתו של למפרט, יקבלו בעלי האג"ח מניות בחברה בשיעור המקביל לאחזקותיהם באג"ח שלה. נוסף על כך, הנהלת החברה תרכוש חלק ממניות החברה באמצעות ויתור על חלק מההטבות הכספיות שחברי הנהלה היו זכאים להן, ובהסדר דומה יינתנו אופציות לחלק מהעובדים. התהליך עתיד גם לכלול פריסה של שארית החוב על פני תקופה שתאפשר לדפי זהב להמשיך לצמוח. ככל הנראה לא ייערכו שינויים בהנהלת החברה.

 

מה דעתך על מניית פועלים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

דפי זהב חייבת לבעלי האג"ח שלה כ־355 מיליון שקל, ועוד 156 מיליון שקלים לבנק הפועלים. החוב מיוחס לשורת הלוואות, גיוסי אג"ח והעברת חובות שביצעה בעלת השליטה בחברה לשעבר, קרן מרקסטון.

 

קבוצת דפי זהב כוללת שלושה תחומים: חברת דפי זהב, המוציאה את מדריכי העסקים המודפסים ומנהלת את פעילות האינטרנט והסלולר הנגזרים ממאגר המידע שבמדריכים, 15 חברות אינטרנט שרכשה החברה (בהן זאפ, Rest ו"מתחתנים") וחברת דן אנד ברדסטריט ישראל. הכנסות הקבוצה במחצית הראשונה של 2009 הסתכמו ב־155 מיליון שקל, בדומה לתקופה המקבילה ב־2008. הרווח התפעולי היה 38 מיליון שקל, עלייה של 3%.

 

דפי זהב נרכשה מקבוצת עורק בשנת 2004 על ידי קרן ההון הפרטי מרקסטון תמורת 110 מיליון דולר, בעסקה שכללה גיוס חוב מבנק לאומי. מרקסטון עצמה החזירה את חובה לבנק לאומי באמצעות גיוס אג"ח והעברת החוב לבנק הפועלים, אך בסופו של דבר החוב נרשם לחובתה של דפי זהב עצמה. ב־2007 מכרה מרקסטון את דפי זהב לקרן האוסטרלית בבקוק אנד בראון (BCM) תמורת 123 מיליון דולר, בתוספת חוב שהצטבר ל־500 מיליון שקל שעבר לרוכשת, ומאז צבר ריבית.

 

הקרן האוסטרלית נפגעה קשות מהמשבר הפיננסי בעולם ונכנסה להליך הנזלה. בעקבות מעבר לרישום לפי IFRS של דפי זהב, נוצר פער חשבונאי בין התחייבויות שניתנו למחזיקי האג"ח בנוגע לתוצאות החברה, לבין העובדות בשטח לפי הרישום החשבונאי החדש. הפעולה אפשרה למחזיקי האג"ח לדרוש את פירוק החברה ולחלק אותה ביניהם, ואולם למפרט הצליח להגיע להסכמה עם נציגי מחזיקי האג"ח, שלפיו יקבל זמן כדי לנסות להגיע להסדר עמם. דפי זהב קיבלה תקופת חסד שמועד סיומה המתוכנן הוא 30 בספטמבר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x