• תפריט
בורסת ת"א

בלעדי - מכרז מירס: סלקום עדיין במתמודדות

החברה עלתה לשלב השני במכרז. תחום התדרים בו פועלת מירס נחשב לאטרקטיבי להקמת רשת הדור הרביעי בסלולר, וחברות הסלולר מתחרות על רכישת החברה מול הוט ויורוקום

גילעד נס 13:1717.09.09
סלקום עלתה לשלב השני במכרז לרכישת מירס – כך נודע ל"כלכליסט". למרות הערכות מוקדמות לפיהן רק פלאפון ופרטנר נבחרו בידי מריל לינץ' להגיע לשלב זה, ספקית הסלולר הגדולה בישראל הציגה כוונות רציניות בהקשר למירס וגם היא בין המתמודדות שנותרו.

מה דעתך על מניית סלקום:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

המתמודדות הנוספות במכרז הינן קבוצת יורוקום של שאול אלוביץ', המשקיע הצרפתי פטריק דרהי המחזיק בכ-20% בהוט, וכאמור פלאפון ופרטנר.

 

בניתוח שפורסם הבוקר ב"כלכליסט" הוערך כי בנוסף לרצונן של חברות הסלולר להעביר לרשותן את מנויי מירס ולסלק מהשוק מתחרה, הן חפצות גם בתחום התדרים הנוכחי של מירס, שיאפשר להן לפרוס את רשת הדור הרביעי בסלולר (LTE) בהוצאה כספית נמוכה מהשימוש בתדרים שברשותן כעת. האטרקטיביות של התדרים רלוונטית כמובן גם למתמודדים האחרים, אולם הללו יידרשו לתחזק ולתפעל את הרשת הנוכחית והמיושנת של מירס עד לפריסת הרשת החדשה, בעוד חברות הסלולר תוכלנה להעביר את הלקוחות לרשתות הקיימות שלהן ולהציע שירותים מתקדמים בטווח הקצר, עד להקמת רשת הדור הרביעי.

 

נכון לשלהי אוגוסט האחרון, נספרו במירס 490 אלף קווים, המשויכים לכ־450 אלף מנויים משלמים (ההפרש נובע ממשתמשים עם שני קווים). בשנה האחרונה רשמה החברה גידול של כ־15% במספר קוויה, בעיקר הודות ללקוחות פרי־פייד שהצטרפו לחברה, ומפנייה לקהלים שאינם מעוניינים בשירותי הדור השלישי המוצעים (ולמעשה נכפים) על הלקוחות בחברות המתחרות - נהגי הובלות, שיפוצניקים, קבלנים, עובדי בתי מלון וכדומה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x