$
בורסת ת"א

מתנת הפרידה של עדי קייזמן: הערת עסק חי בדוחות אסים

חברת ההשקעות שעוברת לידי נץ בונדס סיימה את הרבעון השני בהפסד של 13 מיליון שקל. ההון העצמי נשחק ל-25.7 מיליון שקל

סיון איזסקו 23:0231.08.09

עדי קייזמן חתם הערב בפעם האחרונה על הדוחות הכספיים של אסים השקעות והותיר למשקיעים מתנת פרידה מקורית – הערת "עסק חי" בדוחות של החברה והפסד נקי של 13 מיליון שקל.

  

קייזמן שהחזיק בשליטה באסים באמצעות חברת ADO גרופ מכר, בעסקת בזק אותה סגר בין לילה, את השליטה באסים לחברת נץ בונדסשהיתה עד לאחרונה שלד בורסאי. רואי החשבון המבקרים את דוחות החברה ציינו כי קיים ספק משמעותי באשר יכולת החברה לעמוד בהתחייבויותיה ולהמשיך לפעול כ"עסק חי".

מה דעתך על מניית חג'ג' נדלן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

  

היום (ב') כונסה אסיפת בעלי אגרות החוב של החברה שהחליטה להעמיד את יתרת החוב כלפיהם לפירעון מיידי וזאת בשל חוסר האמון שלהם בבעלי השליטה החדשים בחברה. החלטה עדיין אינה סופית ורשמית שכן הצבעות ניתן עוד להעביר עד מחר בערב, אולם בשלב זה קיים רוב גורף למהלך.

  

לחברה הפועלת בתחום הנדל"ן במזרח אירופה לא היו הכנסות כל שהן בשנה וחצי האחרונות. עיקר ההפסד ברבעון נגרם מירידת ערך של נכסים והוצאות מימון והוצאות הנהלה וכלליות.

  

תזרים המזומנים מפעילות שוטפת היה שלילי ברבעון והסתכם ב-5 מיליון שקל. בקופת אסים נותרו כ-4 מיליון שקלים והון עצמי של 25.7 מיליון שקל מתוך סך נכסים של 139 מיליון שקל.

  

יתרת החוב לבעלי האג"ח נאמדת נכון לסוף הרבעון השני בכ-100 מיליון שקלים. 

 

הדירקטוריון החדש של אסים השקעות פרסם הערב הבהרה לפיה "על פי עמדה החברה למחזיקי אגרות החוב, לא קיימת כל עילה לפירעון מיידי של האג"ח לפי שטר הנאמנות".

 

עוד מבקשת החברה להבהיר כי בעקבות העברת השליטה בחברה, ביקש הדירקטוריון לבחון את הסדר החוב שהוצע, את מצבת נכסיה, שווים, יכולת השבחתם, ניהולם, גיוס כספים לחברה ועריכת תוכנית עסקית חדשה ומעודכנת.

  

עוד ביקשה החברה להבהיר כי "החברה אינה צופה סיכון ממשי שהחברה תחדל מתשלום חובותיה או תחדל מלהמשיך בעסקיה. בכוונת הנהלת החברה להציג את התוכניות העסקיות החדשות מייד עם השלמתן ולדון יחד עם הנאמן ועם מחזיקי האג"ח, אודות התוכנית העסקית החדשה, כתוצאה משינוי השליטה בחברה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x