$
בורסת ת"א

הקרב על פילת מדיה עולה מדרגה: גרעין המייסים הודיעו על הסכם הצבעה

יחד עם יורוקום תחזיק הדבוקה 31% ממניות פילת מדיה. סינטק מצידה, ממשיכה להגדיל את אחזקותיה בחברה

ענת ציפקין 14:4411.08.09

מאבק השליטה על פילת מדיה עולה היום מדרגה. החברה הודיעה היום כי גרעין המייסדים, עליו נמנים הדירקטור שמואל סתת, המנכ"ל אבי אנגל, רוני ארליכמן - בתו של אחד ממייסדי החברה משה ארליכמן ז"ל , מיכאל צוקרמן ובני מונטה, חתמו על הסכם בעלי מניות.

 

מהודעתה של פילת מדיה

לבורסה עולה כי הסכם בעלי המניות בין הצדדים קובע כי הצדדים החתומים עליו יפעלו בשיתוף פעולה ביניהם, כך שיצביעו כחטיבה אחת באסיפות כלליות, שנתיות ושלא מן המניין של בעלי המניות של החברה, זאת על פי המלצתם המשותפת של סתת ואנגל.

  

מאבק השליטה בפילת מדיה, המספקת מערכות תוכנה לתעשיית הפרסום והתקשורת ונסחרת בבורסת לונדון בשווי שוק של כ-15 מיליון ליש"ט בלבד מתנהל בהובלת שני פלגים בחברה – גרעין המייסדים המחזיק בכ-16% , אליו צפוי לחבור על פי הערכות גם גוש יורוקום (כ-15%), ומהצד השני סינטק מדיה שבשליטת יוסף גרינפלד (18.5%) ואליעזר פישמן (7.67%), שעוסקת בפיתוח ושיווק תוכנות ניהול עסקי לגופי שידור.

 

במרץ הגישה סינטק מדיה הצעת רכש למיזוגה עם פילת, שנכשלה מכיוון שלא הושג אז הרוב הדרוש לאישורה. בחודש יוני, שלושה חודשים בלבד לאחר שתוכניות המיזוג בין שתי החברות הורדו מהפרק, הגדילה סינטק את אחזקותיה בפילת מדיה, בה היא מחזיקה כיום כ-15.6% . 

 

להערכת גורמים המקורבים לחברה, בכוונתם של סתת ואנגל המכהנים בדירקטוריון פילת מדיה , לצרף אליהם את דור המייסדים של החברה וליצור בלוק חוסם במידה וסינטק מדיה תגדיל פעם נוספת את אחזקותיה בחברה, זאת לאחר שהמיזוג המתוכנן לא יצא לפועל. יחד עם יורוקום מחזיק גרעין השליטה בכ-31% ממניותיה של פילת מדיה.יש לציין כי בהתאם לחוק החברות הבריטי, אסור לסינטק מדיה להגיש הצעת רכש נוספת לפני מאי 2010 – אז תמלא שנה למועד הפקיעה של הצעת הרכש הראשונה שהגישה למיזוג שתי החברות. לפי אותו חוק, אם תגדיל סינטק את אחזקותיה ליותר מ-30%, גם אז יהיה עליה להגיש הצעת רכש.

  

סינטק מדיה הוקמה בשנת 2000 ומעסיקה כ-200 עובדים, מרביתם בירושלים. השבוע הודיעה כי זכתה בחוזה לאספקת מערכות תוכנה לניהול שידורי טלוויזיה לרשת שידור גדולה בארה"ב. כפי הנראה מדובר בחוזה מול רשת NBC המוערך בכ-40 מיליון דולר. פילת מדיה מעסיקה כ-210 עובדים, מרביתם בתל אביב. פילת רשמה בשנת 2008 הכנסות בהיקף של 118 מיליון שקל, לעומת 151 מיליון שקל בשנת 2007, אך בשורה התחתונה הפסידה 11.5 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 6 מיליון שקל ב-2007.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x