$
בורסת ת"א

דו"חות המ-לט: שיפור לעומת הרבעון הקודם, אך הרווח נותר נמוך

אורי אולינר, מנכ"ל המ-לט ציין כי "נכון להיום, אנו רואים שיפור מסוים ברמת הביקושים למוצרי החברה וניצנים ראשונים של התאוששות בשווקים בהם פועלת המ-לט"

שהם לוי 09:5010.08.09

חברת המ-לט העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק רכיבים מיוחדים למערכות הולכת נוזלים וגזים עבור מערכות תעשייתיות, מפרסמת את תוצאות הדוחות הכספיים לרבעון השני של 2009. החברה מציגה שיפור בהשוואה לרבעון הראשון של השנה, אך הרעה בתוצאות בהשוואה לרבעון המקביל.  

 

הרווח הנקי

המיוחס לבעלי המניות של החברה היה מזערי והסתכם ב-335 אלף דולר, בהשוואה לרווח נקי של מיליון דולר ברבעון המקביל. הכנסות החברה רשמו צניחה חדה בהשוואה לרבעון המקביל - הסתכמו ב-11.8 מיליון דולר, בהשוואה ל-18.6 מיליון דולר. 

 

עם זאת, בהשוואה לרבעון הראשון רשמה החברה עלייה של 12% בהכנסות. שיפור זה נובע במכירות למגזר מוצרי התעשייה התהליכית, כתוצאה מקבלת חוזה משמעותי בהיקף של כ-2.2 מיליון דולר בדרום מזרח אסיה.

 

במקביל, נמשכה ירידה במכירות במגזר המוצרים האולטרה נקיים, הנובעת מצמצום בביקושים בטריטוריות יפן וצפון אמריקה כתוצאה מהמשבר הכלכלי העולמי והמשך ההאטה בשוק המוליכים למחצה. בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, נרשם קיטון של 37% בסך המכירות שהסתכם אז בכ-18.7 מיליון דולר.

 

אורי אולינר, מנכ"ל המ-לט ציין כי "נכון להיום, אנו רואים שיפור מסוים ברמת הביקושים למוצרי החברה וניצנים ראשונים של התאוששות בשווקים בהם פועלת המ-לט. החודש אף הודענו כי אנו חוזרים למתכונת של חמישה ימי עבודה בשבוע, ונמצאים במהלכי גיוס כ"א נוסף לחברה".

 

בעקבות החולשה בשוק היפני, החברה החליטה לסיים את פעילות הייצור ביפן ולהעבירה לישראל, במהלך הרבעון השלישי של השנה. בתקופת המעבר הייצור יתבצע באמצעות קבלן משנה מקומי ובסופו של דבר תישאר ביפן רק פעילות השיווק והמכירות. כתוצאה מהפסקת הייצור החברה רשמה הוצאה חד פעמית של 678 אלף דולר לצורך תשלום לעובדים ולספקים והוצאה של 233 אלף דולר להוצאות ארגון מחדש.

 

בעלת השליטה בהמ-לט, דסק"ש, רכשה 14% מהחברה משמואל טופז באפריל תמורת 9.5 מיליון דולר, ששיקפו לחברה שווי של כ-68 מיליון דולר. לפי שער הדולר הנוכחי, החברה נסחרת היום לפי 83 מיליון דולר. טופז חדל להיות בעל עניין ובמקומו מונה למנכ"ל החברה אורי אולינר, שיקבל 80 אלף שקל לחודש בתוספת מענק שנתי של 0.6% עבור כל מיליון דולר של רווח תזרימי. בכל מקרה, המענק השנתי לא יעלה על 6 משכורות חודשיות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x