$
בורסת ת"א

דפי זהב צפויה לעבור לבעלי האג"ח לאחר שבעיות מיסוי מרחיקות את הרוכשים

בעיות מיסוי בשווי עשרות מיליוני שקלים גרמו לקרנות סקיי ובראשית לסגת לעת עתה מרכישת דפי זהב. ל"כלכליסט" נודע כי צביקה בארינבוים עדיין נמצא בתמונת הרכישה אך נושא המיסוי מרתיע גם אותו

מישל אודי 10:0806.08.09

היום (ה') אמורים בעלי האג"ח של דפי זהב לפרסם את הצעותיהם לרכישת דפי זהב. לפי שעה קרנות סקיי ובראשית יצאו מתמונת הרכישה לאחר שלא הגיעו להסדר בנושא המס עם נציגות בעלי האג"ח. ל"כלכליסט" נודע כי איש העסקים צביקה בארינבוים עדיין נמצא בתמונת הרכישה.

 

בעיית המס העיקרית

שעומדת בפני הרוכשים הפוטנציאליים היא ההכנסה שתיווצר עם מחיקת החוב והמרתו למניות - דבר שלא הוסדר בין נציגי בעלי האג"ח לרוכשים הפוטנציאליים ומוערך בעשרות מיליוני שקלים. לעת עתה, אי הודאות בנושא המס מהווה את המכשול בין בעלי האג"ח לרוכשים.

 

בימים אלה מסתיימת למעשה תקופת החסד שהעניקו בעלי האג"ח של דפי זהב הכוללים את מנורה, כלל, דש ופסגות לאחר שהחברה לא עמדה בתשלמי האג"ח. לפי הערכות בשוק, אי הודאות שנוצרה עקב בעיות המיסוי והערכה כי בעלי האג"ח לא יצליחו לנהל את החברה תפעולית ויחפשו רוכש גם אחרי בעברת הבעלות מבבקוק אנד בראון, בעלי השליטה הנוכחיים של דפי זהב.

 

לדפי זהב חוב של כ-511 מיליון שקל, ומתוכו 355 מיליון שקל באג"ח לא סחירות שהונפקו לגופים מוסדיים. יתר החוב הוא לבנק הפועלים. בתחילת השנה הודיעה החברה לבעלי האג"ח כי בשל מחיקה חד-פעמית של 119 מיליון שקל מסעיף המוניטין שלה, היא אינה עומדת בהתניות הפיננסיות שהתחייבה להן, ומבקשת להגיע עמם להסדר לשינוי תנאי החוב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x