$
המלצות ואזהרות

RBC מצפה מטבע לתוצאות חזקות ברבעון השני

על פי התחזית הממוצעת בשוק, אמורה טבע לדווח על צמיחה של 19.1% בהכנסות ל-3.47 מיליארד דולר ועל רווח נקי של כ-690 מיליון דולר

עומרי כהן 14:2920.07.09

"אנו מצפים מחברת טבע להציג תוצאות חזקות לרבעון השני של 2009, עם צמיחה חיובית (לעומת הרבעון הראשון של השנה) במכירת התרופות בצפון אמריקה, הודות להשקת הגרסה הגנרית לתרופה אדרל (Adderall) בתחילת הרבעון השני". כך כותבים האנליסטים בבנק הקנדי RBC, שותף אסטרטגי של בית ההשקעות

תמיר פישמן בישראל.

 

לדברי RBC, הפעילות הגנרית של טבע בארה"ב נותרה חזקה ברבעון השני גם הודות להמשך מכירות הגרסאות הגנריות לתרופות לוטרל ופרוטוניקס, ועקב צירוף הפעילות הגנרית של החברה הנרכשת באר.

 

טבע אמורה לפרסם את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני ביום שלישי הבא (28.7.09). על-פי התחזית הממוצעת בשוק, אמורה החברה הישראלית לדווח על צמיחה של 19.1% בהכנסות ל-3.47 מיליארד דולר ועל רווח נקי של 81 סנט למניה (כ-690 מיליון דולר).

 

ב-RBC מציינים, כי "ברבעון הראשון סבלה טבע משחיקה של 200 מיליון דולר בשורת המכירות כתוצאה מהתחזקות הדולר לעומת מטבעות מובילים אחרים בעולם, ואנו צופים להתמתנות מסוימת בהשפעה שלילית זו עקב החולשה האחרונה שמציג הדולר בשוק המטבעות".

 

עוד מציינים האנליסטים כי טבע גם העלתה בתחילת אפריל ב-10% את מחיר התרופה קופקסון לטיפול בטרשת נפוצה, ובסך הכל עלה מחיר התרופה ב-21% מתחילת השנה. "אנו מצפים כי בצירוף הגידול בכמות המרשמים הניתנים לתרופה, יעמדו מכירות הקופקסון בארה"ב על 442 מיליון דולר ברבעון השני. בשאר חלקי העולם אנו צופים צמיחה של 3% במכירות בהשוואה לרבעון הראשון, למרות הקושי שבמתן חיזוי הולם".

 

"אנו צופים כי הנהלת החברה תותיר על כנה את תחזית לרווח של 3.2-3.4 דולר למניה ב-2009. מעל לכל, מדובר בעוד רבעון שגרתי לטבע. אנו שומרים על המלצת 'תשואת יתר' לטבע בהתבסס על חוסן עסקיה של החברה וצבר המוצרים בפיתוח החזק שלה", מדגישים האנליסטים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x