בורסת ת"א

עופר בלוך התמנה למנכ"ל לידקום

בסוף יוני הודיע מנכ"ל לידקום, אריק אלקלעי, כי החליט לפרוש מתפקידו לאחר עשר שנות כהונה. בלוך מנכ"ל נטפים עד לא מכבר, כיהן בעבר גם כמנכ"ל חברת הלווין YES ומנכ"ל תנובה

ענת ציפקין 19:3219.07.09

פחות משלושה שבועות לקח לחברת התקשורת לידקום למצוא מחליף למנכ"ל אריק אלקלעי, שהודיע בסוף יוני על פרישתו מהחברה. את מקומו של אלקלעי ימלא עופר בלוך (50), עד לא מכבר מנכ"ל נטפים, שכיהן בעבר גם כמנכ"ל חברת הלווין YES ומנכ"ל תנובה.

 

תקופה לא פשוטה עוברת על לידקום,

הפועלת בתחום התקשורת האלחוטית והקווית, בשנה וחצי האחרונות. לידקום התמודדה עם מאבקי שליטה, הפרת התניות פיננסיות לבנקים, ובחודש שעבר אף נמחקה מנייתה מהמסחר בבורסת ה-AIM בלונדון. לצד אלה, ביקשו בעלי האג"ח פרעון מיידי של אגרות החוב, אך בשבוע שעבר הגיעו להסדר עם הנהלת החברה.

 

בלוך מצטרף לחברה לקראת סיומו של מהלך רה-ארגון מאסיבי על רקע בעיות תיפעוליות שהובילו את לידקום לסכם את הרבעון הראשון בהפסד נקי של 5.9 מיליון דולר, וירידה של 37% בהכנסות ל-35 מיליון דולר. זהו רבעון שלישי רצוף של הפסדים ללידקום, שסיכמה גם את שנת 2008 בהפסד נקי של 7.8 מיליון דולר. לצד תוכנית ההבראה החלה לידקום לאחרונה לחזק את הנהלתה.

 

בלוך מצטרף לצוות ניהולי חזק. במאי שנה שעברה מונה כיו"ר יצחק אנג'ל, לשעבר מנכ"ל ליפמן שנמכרה לוריפון האמריקאית, ובדצמבר הצטרף לדירקטוריון יעקב פרי, לשעבר מנכ"ל סלקום ויו"ר מזרחי טפחות. במאי השנה חוזק הדירקטוריון בשכי גרליץ, מנכ"ל נס טכנולוגיות שבעבר כיהן כשותף בקרן אייפקס.

 

בלוך מסר כי הוא מצטרף ללידקום בתקופה מאתגרת במיוחד, וכי אין לו ספק כי החברה תחזור למסלול של צמיחה ורווחיות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x