$
בורסת ת"א

רשות ני"ע חושדת שאמנון ברזילי ביצע עבירות דיווח; ברזילי: אין בסיס לחשדות

מחקירת הרשות עולה לכאורה כי ברזילי שלשל לכיסו 2 מיליון שקל מבלי שהתשלום אושר באופן חוקי ע"י מטיס קפיטל שבשליטתו; עורך דינו של ברזילי מסר כי "ברזילי שיתף פעולה עם הרשות וימשיך לשתף פעולה. הוא מסר גרסתו, ובטוח שבתום החקירה יתברר כי פעל כדין וכי אין בסיס לחשד נגדו"

סיון איזסקו וגולן חזני 15:2409.07.09

אמנון ברזילי, מבעליה של חברת מטיס הציבורית המחזיקה בין היתר ביפנאוטו, יבואנית רכבי סובארו לישראל, מסתבך. בקשה שהגישה רשות ני"ע לביהמ"ש המחוזי בתל אביב אתמול חושפת כי הרשות עיכבה לחקירה את ברזילי בחשד לביצוע עבירות דיווח בכוונה להטעות משקיע סביר, וכן בחשד למרמה, קבלת דבר

במרמה, הפרת אמונים בתאגיד ועבירות מנהלים ועובדים בתאגיד.

 

הרשות, שעצרה את ברזילי באפריל השנה ושחררה אותו בערבות, ביקשה להגדיל את תנאי הערבות ל־500 אלף שקל ערבות עצמית ו־400 אלף שקל ערבות בנקאית, זאת לאחר שהצטברו אצלה חומרים נוספים מעבר לאלו שהיו ברשותה בעת חקירתו הקודמת.

 

החשדות הראשונים כלפי ברזילי (בעקבותיהם נחקר באפריל) נגעו לעסקאות רכישה של בתי המלון באירופה שביצעה מטיס עם גורמים שלהם קשרים עסקיים ענפים ומתמשכים עם ברזילי. לפי החשד, העסקאות נעשו תוך מסירת פרטים מטעים והסתרת עובדות מדירקטוריון החברה ומהמשקיעים.

 

בימים אלה נחקר ברזילי במחלקת חקירות ומודיעין בעקבות חשד נוסף לפיו קיבל 50% מרווחי חברת טרייד מוביל, שנבעו מהתקשרותה עם יפנאוטו כנגד חשבוניות שהוצאו בניגוד לחוק. מממצאי החקירה עולה בעלי טרייד מוביל, העוסקת במסחר בכלי רכב, יצרו קשר בסוף 2005 עם ברזילי כדי ליצור שיתוף פעולה עם יפנאוטו. טרייד מוביל היתה אז בתחילת דרכה, וההתקשרות עם יפנאוטו היתה התקשרותה המשמעותית הראשונה בתחום. במסגרת שיתוף הפעולה, כאשר רוכשים פנו ליפנאוטו כדי לרכוש רכב חדש, הם הופנו לטרייד מוביל לביצוע שם הליך של טרייד אין. על פי ההסכם, עבור השיתוף הפעולה היתה טרייד מוביל אמורה לקבל מיפנאוטו עמלות.

 

עוד עולה כי לאחר שפרטי העסקה סוכמו בין ברזילי (כנציג יפנאוטו) לבין טרייד מוביל, הציג ברזילי תנאי לקיום העסקה לפיו הוא אישית ייקבל 50% מרווחי טרייד מוביל בגין שיתוף הפעולה עם יפנאוטו. בעלי טרייד מוביל נאלצו להסכים לתנאי שהוצב כדי להשלים את העסקה.

 

מממצאי החקירה עולה כי במהלך התקופה הרלבנטית לחקירה קיבל ברזילי לידיו יותר מ־2 מיליון שקל מטרייד מוביל, וזאת תמורת חשבוניות בגין "ייעוץ", שהוצאו כדי להסוות את סיבת התשלום. עוד עולה כי הסכם חלוקת הרווחים לא קיבל את אישורי הדירקטוריון של מטיס קפיטל כעסקה עם בעל שליטה, והדבר לא דווח למשקיעים.

 

עורך דינו של ברזילי, שלמה ניסים, מסר בתגובה: "באפריל 2009 החלה חקירה של רשות ני"ע במסגרתה נחקר גם מר ברזילי בחשד כפי שיוחס לו. מר ברזילי שיתף פעולה בחקירותיו ומסר את גרסתו. ב-22.4.2009 לאחר שנחקר, שוחרר על ידי קצין ממונה במחלקת חקירות של ניירות ערך בתנאים. בשום שלב לא נעצר מר ברזילי וגם לא הובא בפני שופט בבית-משפט כלשהו. בחודש יוני 2009 נחקר מר ברזילי, ושוב שיתף פעולה ומסר את גרסתו. גם בפעם זו לא נעצר ולא הובא בפני שופט בבית משפט כלשהו. ב-1.7.2009 הוגשה בקשה להגדלת תנאי הערובה בהסכמת מר ברזילי.  ב-7.7.2009 ניתנה החלטה ללא שהובא מר ברזילי לדיון בבית משפט השלום בת"א. מר ברזילי שיתף פעולה עם מחלקת החקירות ברשות לניירות ערך וימשיך לשתף פעולה. הוא מסר גרסתו, ובטוח שבתום החקירה יתברר כי פעל כדין וכי אין בסיס לחשד נגדו".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x