$
בורסת ת"א

ניצחון לבעלי האג"ח: אסים תפרע 80% מתשלום האג"ח

יתרת הסכום תשולם בסוף אוגוסט, אלא אם כן תושג לגביה הסכמה אחרת במו"מ בין הצדדים

סיון איזסקו 09:0930.06.09

בעלי איגרות החוב (סדרה א') של אסים השקעות אישרו אתמול את ההצעה לפירעון מיידי של 80% מתשלום הקרן (15 מיליון שקל), שאמור היה להתבצע בחודש שעבר. יתרת הסכום תשולם בסוף אוגוסט, אם עד למועד זה הצדדים לא יגיעו להסדר בנוגע לכל סדרת האג"ח, שהיקפה נכון להיום מסתכם ב־82 מיליון שקל. האישור הרשמי להצעה יתקבל היום בצהריים, בעת ספירת קולות כלל מחזיקי האג"ח, אולם המשקיעים המוסדיים המהווים רוב כבר הצהירו כי יתמכו בחלטה.

 

אסים מקבוצת ADO, שבשליטת עדי קייזמן, שילמה למחזיקי החוב בחודש שעבר את תשלום הריבית בלבד. הסיבה לדברים היתה הערכת החברה כי פירעון תשלום

הקרן, ללא פריסה מחדש של הסדרה, יאלץ אותה לממש נכסים תחת לחץ ובמחיר נמוך משוויים כדי להצליח לעמוד בתשלומים הבאים.

 

מאז אפריל מקיימת החברה משא ומתן עם בעלי האג"ח, בניסיון להגיע להסדר חוב. עד כה זימנה אסים שלוש אסיפות, אולם בכל פעם מחדש שלחו אותה מחזיקי החוב למקצה שיפורים. באסיפה האחרונה, שהתקיימה ב־17 בחודש, הודיע קייזמן כי למרות ההתנגדויות, אין לו כוונה לבצע שינויים נוספים בהסדר שהציע והעלה אותו להצבעה. לאחר ספירת הקולות נפסל ההסדר לאחר ש־53.5% מהמשתתפים הצביעו נגדו.

 

ההצעה לפרוע 80% מהקרן שבפיגור היא הצלחה של בעלי החוב, שכן הצעת החברה היתה לפרוע רק 20% מתשלום הקרן. הישג נוסף שרשמו בעלי החוב הוא קבלת דרישתם החד־משמעית שלא לשלם ליועצים להסדר שכר טרחה מופקע, שלדבריהם, אמור היה להסתכם ביותר ממיליון שקל.

 

גורמים המקורבים לצדדים אמרו אתמול ל"כלכליסט" כי נקודת הפתיחה של המשא ומתן המחודש תהיה הצעת ההסדר האחרונה שהגישה אסים לבעלי החוב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x