שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי: בעלי האג"ח הראו לעדי קייזמן את הדלת

בעלי אגרות החוב סדרה א' הצביעו אתמול נגד הצעת ההסדר של חברת אסים השקעות

סיון איזסקו 11:4423.06.09

בעלי אגרות החוב סדרה א' הצביעו אתמול נגד הצעת ההסדר של חברת אסים השקעות שבשליטת עדי קייזמן. זאת לאחר שבועות ארוכים של אסיפות אג"ח וניסיונות להגיע להסדר חוב בין החברה לבין בעלי אגרות החוב שלה מסדרה א', שכללו כמה אמירות דרמטיות של קייזמן.

 

בעלי אגרות החוב הסכימו

באופן עקרוני להצעת ההסדר אולם הצדדים לא הצליחו להגיע להסכמות ביחס לניסוח המפורט ושלחו את קייזמן 3 פעמים ל"מקצי שיפורים". בסיכום ההצבעה הנוכחית הצביעו כ-46.5% מהיקף האג"ח בעד אישור ההסדר, כשלצורך אישורו נדרשה הסכמה של 75%. כמו כן דיווחה החברה כי אחד המחזיקים (בהיקף של כ-830 אלף ע.נ אג"ח) לא נספר בהצבעה, עקב הצהרתו על עניין אישי.

 

המשמעות היא כי כעת לא נותר לחברה זמן על מנת לשפר את הצעת ההסדר והיא תיאלץ לפרוע את מלוא תשלום הקרן והריבית עד סוף החודש, אחרת החברה תהיה בהפרה של שטר הנאמנות - דבר שיהווה עילה למחזיקי אגרות החוב לדרוש העמדה לפרעון מיידי של יתרת האג"ח – מהלך שעשוי להביל לפירוק החברה.

 

סלע המחלוקת נגע לשעבודים שהחברה הסכימה להטיל על חלק מהנדל"ן שלה על מנת להבטיח את עמידת החברה בפרעון החוב אותו היא ביקשה לפרוס. על פי הצעת ההסדר, החברה הסכימה לשעבד את הנכסים בתנאי שהיא תוכל לממשם בתמורה שלא תפחת מ-70% מערכם בספרים.

 

במקרה בו החברה תממש נכסים היא התחייבה להעביר לפחות 50% מתמורת המימוש לטובת בעלי אגרות החוב והיתר ישמשו את החברה להוצאותיה השוטפות. בעלי אגרות החוב דרשו כי החברה תעלה את שיעור התמורה שתועבר לידי המחזיקים מ-50% ל-80% אולם החברה סירבה בטענה כי תמורת המימוש אמורה להבטיח גם תשלום הוצאות שוטפות בהיקף של 4 מיליון שקלים בשנה.

  אסים השקעות היתה אמורה לפרוע תשלום קרן וריבית בסוף חודש מאי, אולם במקום לפרוע את התשלום החברה העבירה את הסכום לידי נאמן ובמקביל נכנסה עם המחזיקים למו"מ להסדר. על פי שטר הנאמנות החברה יכולה לדחות את מועד פרעון ב-30 יום מבלי שהדבר יחשב להפרה של שטר הנאמנות.

 

אגרות החוב נסחרו אתמול בתשואה שנתית לפדיון של 33.86% המייצג את חששם של המשקיעים לגבי יכולת החברה לפרוע את מלוא החוב כלפיהם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x