• תפריט
בורסת ת"א

בלעדי: אלווריון זכתה בארה"ב בחוזה הגדול בתולדותיה

החוזה, בהיקף של 100–90 מיליון דולר, יגדיל את הכנסות אלווריון בלפחות 10% בשנה. החברה הישראלית זכתה בחוזה אחרי שניגשה למכרז בארה"ב כחלק מקבוצה של חברות בינלאומיות

גולן חזני 06:5916.06.09

בעיצומה של אחת התקופות הקשות ביותר עבורה זוכה אלווריון בחוזה שאין לו תקדים, לפחות במהלך 17 שנות קיומה. ל"כלכליסט" נודע כי יצרנית המערכות האלחוטיות הישראלית זכתה במכרז לפריסת רשת בטכנולוגיית WiMAX ברחבי ארה"ב, הקמה שתארך בין שנתיים לשלוש שנים ומוערכת בהיקף של 100–90 מיליון דולר.

 

עבור אלווריון מדובר בתוספת של לפחות 10% להכנסותיה השנתיות - זריקת חמצן משמעותית לחברה, שרק בחודשים האחרונים פיטרה 150 עובדים לאחר שנפגעה מהמשבר בשווקים. אל המכרז ניגשה אלווריון כחלק מקבוצה של חברות בינלאומיות.

 

 

לא מן הנמנע, כי החוזה החדש קשור למיזם האינטרנט האלחוטי שמקימות חברת הסלולר השלישית בגודלה בארצות הברית ספרינט־נקסטל, וספקית שירותי התקשורת האלחוטית קלירווייר. על המיזם הוכרז אשתקד וסכום ההשקעה הכולל בו עתיד לעמוד על כ־14.5 מיליארד דולר.

 

החברה המשותפת של ספרינט וקלירווייר, מתכננת להקים רשת אינטרנט אלחוטית בערים ברחבי ארה"ב, שתתבסס על טכנולוגיית WiMAX. חברות ענק אמריקאיות דוגמת חברות הכבלים קומקאסט וטיים וורנר קייבל, יצרנית השבבים אינטל וענקית האינטרנט גוגל, ישקיעו במיזם סכום של 3.2 מיליארד דולר. הקמת הרשת תאפשר למפעילות הכבלים להתחרות עם חברות התקשורת הגדולות כגון AT&T וורייזון, באמצעות אספקת שירותי גישה לאינטרנט אלחוטי לטלפונים סלולריים ומחשבים ניידים.

 

לפני חודש פרסמה אלווריון את תוצאות הרבעון הראשון של 2009 ולצדן תחזיות מדאיגות לגבי הרבעון השני. בעקבות ההאטה הכלכלית במשק נאלצה החברה לפטר ברבעון הראשון יותר מ־150 עובדים, מהלך שסייע לה בסופו של דבר לעמוד בתחזיותיה. החברה רשמה הכנסות רבעוניות של כ־68 מיליון דולר - עלייה של 1% בלבד לעומת

הרבעון המקביל.

 

עם זאת, שיעורי הרווחיות שהציגה אלווריון היו נמוכים, והרווח הנקי הרבעוני הסתכם ב־754 אלף דולר בלבד (בניכוי הוצאות בגין אופציות מחיקת נכסים בלתי מוחשיים והצאות בגין ארגון מחדש). לרבעון השני סיפקה החברה הכנסות בהיקף של 62–54 מיליון דולר בלבד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x